Įvairių stogų dangų privalumai ir trūkumai

pagal | 2022-07-10

Statant naują namą arba darant išorės remontą, kiekvienas nori, kad atliktas darbas būtų kuo kokybiškesnis, parinktos medžiagos būtų kuo geriausios. Kalbant apie namo išorę, viena svarbiausių dalių yra namo stogas. Jis turi būti itin kokybiškas, kad atlaikytų visus išorinius veiksnius. Stogo danga gali būti labai įvairi, tad šiame straipsnyje ir papasakosime, kokie yra skirtingų dangų privalumai ir trūkumai, tad kiekvienas galės susidėti prioritetus, kurią dangą naudingiausia pasirinkti.

Čerpinė stogo danga

Tai turbūt vienas dažniausių žmonių pasirinkimų, nes tokios stogo dangos turi labai daug privalumų. Vienas jų yra tas, kad čerpių dangos pasirinkimas yra labai platus, jas galima rinktis iš plataus spalvų spektro, tad lengvai galima derinti prie kitų namo išorinių detalių. Tai yra labai kokybiškas produktas, jis gali nepakitęs išbūti apie 70 metų, tad tinkamai pasirinkus, galima tikėtis, kad daugiau stogo dangos keisti nereikės. Taip pat galima sakyti, kad tokia danga sukuria prabangos įspūdį, tad namas atrodo žymiai gražiau. Kad ir kiek daug tokia stogo danga turėtų pliusų, tačiau ji turi ir kelis minusus. Pirmasis tas, kad jos montavimas yra ganėtinai sudėtingas, tad neturint patirties, vargu, ar jį būtų galima tinkamai sumontuoti. Tad tokiam darbui bus reikalingi specialistai. Taip pat šios rūšies danga nėra iš pigiųjų.

Banguotų lakštų stogo danga

Tai dar viena gana populiari stogo danga, nes ji lengvai montuojama, tad bent turint šiek tiek žinių stogo dengimo darbuose, tokias medžiagas galima susidėti patiems. Tikriausiai ne visiems patinka garsas, kai lyjant, lašai garsiai stuksena į stogą. Tad pasirinkus šią dangą, būsite tikri, kad lietus nekels daug triukšmo. Puiku ir tai, kad ji yra atspari ugniai. Tie kas domisi sveiku gyvenimo būdu, stengiasi kuo mažiau teršti gamtą, šis stogo dangos pasirinkimas yra puikus, nes į aplinką neišskiria kenksmingų medžiagų. Tačiau net ir tokia danga turi šiokius tokius minusus, tačiau jie nėra labai aktualūs. Bet jeigu ieškote ryškių spalvų, renkantis tokią stogo dangą, plataus pasirinkimo nereikėtų tikėtis ir kartais, tokia danga laikoma senamadiška.

Metalinių stogų danga

Prieš kelis metus tokia stogo danga nebuvo itin geidžiama, tačiau dabar ja domisi vis daugiau žmonių, nes jos montavimas yra labai greitas ir neužima daug laiko. Didelis spalvų pasirinkimas profilių įvairovė leis derinti tokią detalę prie kitų kieme ar name esančių daiktų. Tačiau šios stogo dangos minusas tas, kad lietui lyjant girdimas labai didelis garsas, atsiradę maži pažeidimai gali sukelti koroziją ir metalas nėra pralaidi medžiaga, todėl namo konstrukcijai neleidžia kvėpuoti, ko pasekoje gali susidaryti kondensatas.