Ką privalote žinoti prieš nosies operaciją?

pagal | 2022-03-22

Ką privalote žinoti prieš nosies operaciją?

Rinoplastika yra viena iš labiausiai paplitusių kosmetinės chirurgijos procedūrų pasaulyje. Jungtinėse Valstijose kasmet atliekama daugiau nei 220 000 nosies operacijų. Rinoplastikos rezultatas priklauso ne tik nuo chirurgo kvalifikacijos ir patirties. Pacientas turi pasiruošti procedūrai ir atidžiai laikytis gydytojo nurodymų. Pažiūrėkime atidžiau, ką daryti prieš rinoplastikos operaciją.

Pasikalbėkite su chirurgu

Išankstinė gydytojo konsultacija yra neatsiejama bet kokios kosmetinės operacijos dalis. Kad jūsų procedūra vyktų sklandžiai, turite visapusiškai pasinaudoti šia galimybe. Be to, kad aiškiai pasakytumėte apie savo ligos istoriją, vartojamus vaistus ir žinomas kontraindikacijas, apsvarstykite galimybę užduoti gydytojui šiuos klausimus:

Kiek metų turite patirties šioje srityje?

Ar aš tinkamas kandidatas rinoplastikai?

Kur atliksite procedūrą?

Kaip bus atliekama rinoplastika?

Kokią chirurginę techniką rekomenduotumėte mano atveju?

Kiek laiko užtruks atsigavimas?

Kas atsitiks, jei bus komplikacijų?

Kokias galimybes turėčiau, jei nesu patenkintas operacijos rezultatais?

Ar galiu pažiūrėti jūsų darbų nuotraukas prieš ir po?

Ar galiu pažiūrėti vaizdo įrašą apie jūsų atliktą rinoplastiką?

Kokia anestezija man bus taikoma?

Paklauskite kokia bus operacijos kaina.

Nedvejodami užduokite tiek klausimų, kiek norite. Rinoplastika gali pakeisti gyvenimą (gerąja prasme), todėl visiškai pasiruošus nėra nieko blogo.

Pasiruoškite atsigavimui

Kad po rinoplastikos atsigautumėte pakankamai gerai, kad galėtumėte tęsti įprastą veiklą, reikia maždaug 7–14 dienų. Iškart po operacijos pajusite patinimą ir mėlynes. Tikėtina, kad po procedūros norėtumėte likti namuose kelias dienas arba bent jau tol, kol bus nuimtas įtvaras.

Norėdami užtikrinti greitą atsigavimą, atlikite keletą pasiruošimo priemonių:

Apsirūpinkite medicinos reikmenimis – paklauskite savo chirurgo apie vaistus, kurių jums gali prireikti po operacijos, ir nusipirkite jais iš anksto. Gaukite visus reikalingus receptus.

Pirkite maistą ir gėrimus – įsitikinkite, kad turite pakankamai vandens ir sveikų užkandžių, kad užtikrintumėte tinkamą mitybą ir hidrataciją po operacijos.

Pasirūpinkite vaikų ir naminių gyvūnėlių priežiūra – paprašykite, kad kas nors padėtų jums susidoroti su vaikais ir augintiniais bent 24 valandas po operacijos.

Paruoškite praktiškus drabužius – apsvarstykite galimybę įsigyti laisvų ar susagstomų marškinių. Drabužių traukimas ant galvos gali būti nepatogus.

Apsvarstykite galimybę paprašyti draugo ar šeimos nario likti su jumis 24 valandas po procedūros arba bent jau budėti, jei jums ko nors prireiktų.

Svarbu: jums reikės, kad kas nors parvežtų jus namo po operacijos.