Medienos impregnantas: kokia yra darbų eiga, kad jis būtų panaudotas tinkamai?

pagal | 2022-03-23

Kartais iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad kai kurie darbai yra gan paprasti ir jiems nereikia specialių žinių ar gebėjimų. Vienas iš tokių darbų gali pasirodyti medienos impregnavimas. Juk nėra sunku nusipirkti teptuką, impregnantą ir imtis darbų. Tačiau tai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nesudėtinga. Tačiau reikia pereiti nemažai žingsnių, kad mediena būtų tinkamai paruošta ir ją galėtume impregnuoti. Tad šiame straipsnyje papasakosime, kokie žingsniai turėtų būti atlikti, kad darbas būtų sėkmingas.

Medienos paruošimas

Tikriausiai kiekvienas darbas prasideda nuo pasiruošimo. Nors tai yra tik patys pirmi žingsniai, tačiau jie yra iš tiesų labai svarbūs. Tad prieš norint impregnuoti medieną privalote ją švariai nuplauti ir išdžiovinti, taip pat pašalinti visus sunkiau valomus nešvarumus ar riebalų dėmes. Kuo paviršius bus švaresnis tuo rezultatas bus geresnis ir jis bus žymiai patvaresnis. Tačiau nepamirškite, kad švariai nuplovus medieną ji turi labai gerai išdžiūti. Džiūvimui reikėtų skirti ne vieną ir ne dvi valandas. Kuo sausesnė mediena, tuo bus lengvesnis ir tinkamesnis impregnavimas.

Pirmasis sluoksnis

Kai mediena jau bus paruošta, metas galvoti apie impregnavimo pradžią. Tad šį darbą reikėtų pradėti nuo pirmojo sluoksnio. Medienos impregnantas pirmajam sluoksniui turėtų būti bespalvis, bent jau taip rekomenduoja specialistai, nes jis neturi pigmento, o tai leidžia šiam sluoksniui žymiai giliau įsigerti į medieną ir ją kokybiškiau apsaugoti. Prieš atidarant minėtos medžiagos pakuotę, ją rekomenduojame gerai išmaišyti. Verta nepamiršti, kad pradedant impregnuoti, šį darbą reikėtų atlikti gan greitai, nes užtepus jo sluoksnį, jis pradeda džiūti po maždaug 10 min. Be to, svarbu žinoti ir tai, jei šiuo darbu užsiimate lauke, oras turėtų būti palankus, tai yra nebūti žemiau 5 laipsnių šilumos, bet ir ne aukštesnė nei kad 25 laipsniai šilumos. Užtepus pirmąjį sluoksnį reikėtų palaukti kol jis labai gerai išdžius, tai turėtų trukti mažiausiai 12 val.

Tarpsluoksnis šlifavimas

Kai po pirmojo sluoksnio praėjo atitinkamas valandų skaičius ir jis išdžiuvo, galima imtis antrojo žingsnio. Tikriausiai kiekvienas neišvengia, kuomet tepant impregnantas medienai pasidengia netolygiai ir susidaro tam tikri nelygumai ir pakylimai. Tad šiame žingsnyje juos rekomenduojama pašalinti. Šiam darbui puikiai tiks švitrinis popierius, kuriuo lengvai patrynus nelygias vietas, jos taps vientisos, be didelių kauburėlių. Po šio darbo taip pat nepamirškite nusivalyti susidariusių dulkių.

Antrasis sluoksnis

Tai yra paskutinis žingsnis, po kurio darbai bus baigti. Tad norint baigti tinkamai impregnuoti medieną, reikalingas antrasis sluoksnis. Šiame etape kažkokių gudrybių nėra, tik svarbu prisiminti, kad antrąjį sluoksnį mediena sugeria kur kas lėčiau nei pirmąjį, todėl jo džiovinimui reikės skirti dar daugiau laiko.