Kada gali prireikti energinio naudingumo sertifikato

pagal | 2021-11-22

Energinio naudingumo sertifikatas: kam jis reikalingas?

Jei greitu metu ruošiatės parduoti nuosavą būstą, tikėtina, kad jums prireiks energinio naudingumo sertifikato. Turint šį dokumentą, galėsite nevaržomai disponuoti savo nekilnojamuoju turtu. Jis taip pat reikalingas jei ruošiatės nuomoti turimą būstą arba turite naujo namo ar pastato projektą. Tad šiame straipsnyje plačiau aprašysime, kas yra energinio naudingumo sertifikatas, kas jį turi turėti ir kokia gali būti jo kaina?

Kas yra energinio naudingumo sertifikatas?

Energinio naudingumo sertifikatą galima apibūdinti kaip pastato naudingumo klasę rodantį rodiklį, jis taip pat parodo, kiek šilumos energijos suvartoja nustatytas pastatas. Galima išskirti šias naudingumo klases: A++, A+, A, B, C, D, E, F, G. Jei pastatui yra suteiktas energinio naudingumo sertifikatas, jo savininkas gali brangiau parduoti ar išnuomoti turimą būstą, pagal nustatytą naudingumo klasę. Kuo naudingumo klasė yra aukštesnė, tuo kaina gali būti didesnė. Energinio naudingumo sertifikatą išduota šios srities profesionalai, kurie įvertina pastatą pagal nustatytus reglamentus. Atliekant šį sertifikavimą, vertinamas pastato šilumos laidumo koeficientas, konstrukcijų sandarumas, pastato apšiltinimo tipas ir šalčio tilteliai. Šie pagrindiniai aspektai nustato, kokiai klasei turėtų būti priskirtas pastatas.

Kas turi turėti energinio naudingumo sertifikatą?

Energinio naudingumo sertifikatai turėtų būti suteikti statant naujus pastatus, projektuojant naujus pastatus, juos parduodant ar nuomojant bei jei pastatas yra renovuojamas. Šis sertifikatas turėtų yra ne ilgesnio galiojimo nei 10 metų ir jis privalo būti pateiktas pastato/būsto statytojo ar jo savininko. Pastatų energinio naudingumo sertifikatas nėra išduodamas religinės paskirties pastatams, laikiniems pastatytiems pastatams, kuriuos nežadama naudoti ilgiau nei du metus, sodo paskirties pastatams, jei jie naudojami ne ilgesnį nei keturių mėnesių laikotarpį per metus, jei pastatas nėra šildomas, atskiriems pastatams, kurių naudojamas plotas yra ne didesnis nei 50 kvadratinių metrų ir pastatai, kurie yra kultūros paveldas.

Kokia yra energinio naudingumo kaina?

Nustatytos energinio naudingumo sertifikato kainos nėra. Ji priklauso nuo pastato vietovės, koks turėtų būti sertifikavimo terminas, kokia yra pastato paskirtis, kokius dokumentus pateikia užsakovas. Kitas aspektas, nuo ko priklauso kaina yra šalčio tiktai. Šalčio tiltus galima apibūdinti kaip vietas, kur susijungia skirtingi pastato elementai, tokie kaip pamatai ir siena, siena ir langas ir t.t. Tad kuo daugiau pastate bus šių junginių, tuo kaina bus didesnė. Tad šio sertifikato kaina yra labai individuali ir priklauso nuo pastato.