Kuomet skolos pirkimas naudingas?

pagal | 2021-11-26

Kada atsiranda skolos? Tai dažniausiai nutinka pagal įvairių rūšių paskolų sutartis, vekselius, teismo nutarimus ir kitokias konkrečioje  situacijoje naudojamas  sutartis. Skolų pardavimas – greičiausias būdas atgauti pinigus. Tai naudinga tuo, kad šis skolos atgavimo kelias nereikalauja papildomų jūsų investicijų į skolą. Dar vienas privalumas – yra išsaugoma pradinio kreditoriaus reputacija. Tad profesionali skolų išieškojimo įmonė yra pirmasis ir kone pagrindinis žingsnis jeigu aktualu skolų pirkimas.

Vienas svarbiausių klausimų,  kylančių susidūrus su skolų pirkimu – kokią vertę gausime? Naudos tikrai turėsite:

·        Jūs greitai gaunate apyvartinių lėšų.

·        Išvengiate nemalonaus ir ilgo ikiteisminio skolų išieškojimo ir teisminio skolų išieškojimo proceso.

·        Perimama visa rizika susijusi su skolininko mokumu.

·        Skolą pardavus išsaugoma pirminio kreditoriaus reputacija.

·        Nelieka skolininkų bendrovės balanse.

Skolos pardavimo atveju sąlygos dažniausiai labai panašios, nepriklausomai nuo to  kas yra skolininkas ir  kokio dydžio  yra toji skola. Kaip jau minėjome, esminis niuansas yra tai, kad po pardavimo pasirašymo proceso skolintojas nebetenka  jokių teisių į skolą, kuri atitenka tam tikros įmonės nuosavybei. Tačiau tai tikrai niekis palyginus su tuo, jog skola buvo sėkmingai nupirkta.

Tikriausiai vis dar nevisai aišku, kaip vyksta skolų pirkimas? Be abejonės, jums viską detaliai paaiškins pasirinktos skolų išieškojimo įmonės specialistai. Tačiau mes pateiksime pagrindinius ir esminius šio proceso žingsnius:

·        Jums reiks įmonei atsiųsti užklausą. Užpildę internetinę užklausos formą, kurioje nurodysite kontaktus bei norimų parduoti skolų pobūdį.  Arba visuomet galite susisiekti  įmonės kontaktuose nurodytais rekvizitais.

·        Tuomet vyksta komandos vertinimas ir išvados. Galimi trys rezultatai. Pateikiamas  jums pasiūlymas dėl skolų pirkimo, ir pateikiama sumą už kurią norima įsigyti  įsiskolinimus. Antruoju atveju specialistai su jumis susisieks jeigu jiems iškils klausimų dėl skolų paketo. Trečia – pasiūlymas nepateikiamas, nes manoma, kad praktiškai nėra jokių galimybių atgauti skolą. Tokiu atveju galite būti ramūs, kad visa jūsų pateikta informacija bus panaikinta ir nepaklius į kitų jūsų veikla besidominčių asmenų ar institucijų  rankas.

·        Galiausiai – sutartis ir mokėjimas. Jeigu įmonės pasiūlymas jums pasirodys priimtinas, tuomet pasirašysite abipusį susitarimą. Mokėjimą gausite po to, kai įmonė turės jūsų rašytinį patvirtinimą.

·        Šiek tie apie tai, kokiais atvejais dažniausiai kreipiamasi dėl skolos pirkimo. Tai – neapmokėtų vekselių, skolos raštelių, sutarčių ir susitarimų, nesumokėtų atlyginimų, neapmokėtų sąskaitų faktūrų ir kt.