Kada verta savarankiškai tapti PVM mokėtoju?

pagal | 2021-07-06

Naujai įsteigtoms įmonėms nėra privaloma tapti PVM mokėtoja, bet kartais yra naudinga nuo pirmos dienos registruotis ir gauti PVM kodą, kodėl? Prieš parduodami paslaugas ar prekes galite pasinaudoti PVM skaičiuoklė įrankiu, sužinoti koks prisiskaičiuoja PVM mokestis.

Paimkime du identiškus pavyzdžius: Petras ir Kristina teikia internetinių svetainių paslaugas, tik Petro įmonė yra PVM mokėtoja. Abiejų minėtos įmonės nuomojasi ofisus po 1210 įskaitant PVM mokestį. Abu pavyzdžiai parduoda paslaugą klientams po 2000 eurų, tik Petro įmonė priskaičiuoja 21% PVM mokestį, todėl prie sumos prisideda 420 eurų pridėtinės vertės mokestis.

Mokesčių apskaičiavimas

Aukščiau minėta Petro įmonė gavo 2420 eurų pajamų, o Kristinos įmonė pardavė paslaugų už 2000 eurų. Abi įmonės išleido ofiso nuomai po 1210 eurų. Kadangi Petro įmonė PVM mokėtoja ji į valstybės biudžetą sumokės 210 eurų PVM mokestį, o Kristinos įmonei to mokėti nereikės, nes ji ne PVM mokėtoja. Galutiniam rezultate Petro įmonės sąskaitoje lieka – 1000 eurų, o Kristinos įmonėje lieka 790 eurų.

Kada verta tapti PVM mokėtoju

  • Prieš steigiant įmonę turite išsiaiškinti koks yra jūsų klientas, jeigu jie nėra PVM mokėtojai, tada verta palaukti kol registruositės privaloma tvarka.
  • Ar jūsų įmonė pirks prekes, paslaugas iš PVM mokėtojų? Jeigu taip, tuomet galėsite susigrąžinti už įgytas prekes ar paslaugas sumokėtą PVM, jeigu ne, tokiu atveju nebus ką susigrąžinti.
  • Jeigu ketinate pirkti prekes iš Europos sąjungos valstybių. PVM mokėtojams perkantiems iš kitų šalių nėra taikomas šis mokestis, kai tuo tarpu ne PVM mokėtojams bus priskaičiuotas tos šalies PVM mokestis.
  • Planuojantiems Google, Facebook ar kitų įmonių.
  • Turintiems PVM kodą, didesnis įmonės patikimumas.

Taigi, prieš kurdami verslą apsvarstykite pateiktus pavyzdžius ir pritaikykite savo verslui. Jeigu galvojate, kad PVM nėra jums būtinas, tuomet laukite kada pasieksite 45000 eurų ribą arba importuosite prekių už daugiau kaip 14000 eurų ir tapsite privalomai PVM mokėtoju.