Kaip išsirinkti tinkamas padangas automobiliui?

pagal | 2022-06-18

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant automobilio markę ir modelį, jūsų vairavimo įpročius ir sąlygas, kuriomis paprastai vairuojate. Tačiau yra keletas bendrų patarimų, kurie gali padėti pasirinkti tinkamas padangas savo automobiliui.

Pagrindiniai patarimai:

  • Jei nežinote, kokio dydžio padangos, paprastai šią informaciją galite rasti automobilio instrukcijoje arba ant automobilio padangos krašto. Sužinoję dydį, galite pradėti ieškoti įvairių padangų variantų.
  • Jei daug važinėjate greitkeliu, galbūt norėsite rinktis padangas, skirtas stabilumui važiuojant dideliu greičiu ir degalų taupymui. Arba, jei gyvenate vietovėje, kurioje prasti keliai, jums reikia padangų, kurios būtų pritaikytos geram sukibimui tokiomis sąlygomis.
  • Renkantis padangas taip pat svarbu atsižvelgti į protektoriaus raštą. Kai kurie padangų raštai geriau nei kiti tinka tam tikram vairavimo stiliui ar sąlygoms. Pavyzdžiui, padangos su agresyvesniu protektoriaus raštu gali užtikrinti geresnį sukibimą su šlapia ar purvina danga, tačiau jos taip pat gali kelti daugiau triukšmo.

Padangos pagal automobilį. Renkantis padangas pagal automobilį svarbu rasti pusiausvyrą tarp įvairių veiksnių. Galiausiai, geriausios padangos jūsų automobiliui yra tos, kurios atitinka jūsų vairavimo poreikius ir sąlygas, kuriomis paprastai važinėjate.

Naujas ar dėvėtas padangas rinktis?

Svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis padangas, yra tai, ar pirkti naujas, ar naudotas padangas. Nors naudotos padangos gali būti pigesnis variantas, jų sukibimo su kelio danga, stabilumo ir saugumo lygis gali būti prastesnis nei naujų padangų. Jei vairuojate sudėtingomis ar pavojingomis sąlygomis, visada geriau rinktis naujas padangas.

Padangos laikui bėgant jos devisi  ir jų eksploatacinės savybės prastėja, net jei jos nenaudojamos. Dėl šios priežasties svarbu reguliariai tikrinti, ar padangos nesusidėvėjo, ir prireikus jas pakeisti.

Kaip dažnai reikia keisti padangas, priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant jūsų vairavimo įpročius ir sąlygas, kuriomis paprastai važinėjate.

Pasirūpinkite savo saugumu. Padangos vienintelė automobilio dalis, kuri turi tiesioginį sąlytį su keliu.Jos labai svarbios saugumui, todėl svarbu pasirinkti padangas, tinkančias jūsų automobiliui ir vairavimo poreikiams.

Niekada neaukokite kokybės dėl kainos, kai kalbama apie padangas. Pigios padangos gali padėti sutaupyti pinigų trumpuoju laikotarpiu, tačiau ilgainiui gali brangiai kainuoti.