Kaip pasirinkti tinkamą spausdinimo kasetę savo biuro technologijų poreikiams?

pagal | 2023-04-12

Ar esate sutrikę dėl skirtingų spausdinimo kasečių tipų ir jų paskirties? Rasti tinkamą jūsų biuro technologijų poreikiams gali būti iššūkis. Panagrinėkime dažniausiai pasitaikančius spausdinimo kasečių tipus, kuo jie skiriasi ir kada juos keisti. Šiame straipsnyje taip pat aptarsime kaip sutaupyti pinigų perkant spausdinimo kasetes.

Rašaliniai ir lazeriniai spausdintuvai

Pirmas žingsnis renkantis tinkamą spausdintuvo kasetę – suprasti rašalinių ir lazerinių spausdintuvų skirtumus. Rašaliniai spausdintuvai naudoja skystą rašalą, kuris išpurškiamas ant popieriaus, o lazeriniai spausdintuvai – tonerį, kuris yra smulkūs milteliai, įkaitinti prilimpa prie popieriaus. Abiejų tipų spausdintuvai turi privalumų, priklausomai nuo jūsų poreikių, tačiau jei prioritetas teikiamas ekonomiškumui, turėtumėte rinktis lazerinį, o ne rašalinį spausdintuvą, nes jame sunaudojama mažiau rašalo didesniam puslapių kiekiui pagaminti.

Spausdintuvų kasečių tipai

Kalbant apie spausdintuvų kasetes, išskiriamos dvi pagrindinės kategorijos – OEM (originalios įrangos gamintojo) kasetės ir suderinamos kasetės. OEM spausdintuvų kasetes gamina originalus spausdintuvo gamintojas, todėl jos užtikrina aukščiausios kokybės atspaudus ir ryškias spalvas. Suderinamos kasetės yra gaminamos trečiųjų šalių gamintojų ir paprastai yra pigesnės nei OEM kasetės, tačiau jos gali būti ne tokios ilgaamžės ir nepadaryti tokios geros kokybės spaudinių kaip OEM kasetės.

Kai kurios, neoriginalios spausdintuvų kasetės kokybe praktiškai nenusileidžia originalioms. Tačiau jas reikia tinkamai naudoti ir laikyti, kad būtų išvengta bet kokių galimų problemų. Jei renkatės suderinamą kasetę, prieš pirkdami įsitikinkite, kad ji yra sertifikuota spausdintuvo gamintojo arba patikimo pardavėjo.

Kada keisti spausdintuvo kasetes

Jei planuojate dažnai naudoti spausdintuvą, turėtumėte sekti, kaip dažnai keičiate spausdinimo kasetes. Apskritai rekomenduojama spausdinimo kasetę keisti kartą per kelis mėnesius, kad būtų užtikrintas optimalus veikimas ir išvengta užsikimšimo ar kitų problemų, galinčių turėti įtakos spausdinimo kokybei. Jei pastebėjote, kad pasikeitė spausdinamų spaudinių kokybė arba netolygiai pasiskirstė rašalas ant popieriaus, gali būti, kad laikas pakeisti kasetę anksčiau nei tikėtasi.

Kaip sumažinti išlaidas dokumentų spausdinimui?

Be suderinamų kasečių pirkimo, yra ir kitų būdų, kaip sutaupyti pinigų spausdinimo išlaidoms. Galite sumažinti sunaudojamo rašalo kiekį spausdindami juodraščio režimu ir nustatydami spausdintuvą spausdinti nespalvotai. Taip pat galite naudoti programinės įrangos priemones, pavyzdžiui, ekologiškus šriftus, kurie sumažina kiekvienam išspausdintam puslapiui sunaudojamo rašalo kiekį.

Norintys sutaupyti – perka internetu. Internetinėse parduotuvėse paprastai siūlomos konkurencingos kainos, todėl prieš perkant verta skirti šiek tiek laiko kainoms palyginti. Pavyzdžiui Etoner.lt yra elektroninė parduotuvė siūlanti geras kainas. Apsilankykite!