Kaip pastebėti drėgmės trūkumą namuose?

pagal | 2021-12-29

Kaip pastebėti drėgmės trūkumą namuose?

Kova su drėgme namuose turėtų prasidėti suvokus, iš kur ji atsiranda ir kaip pašalinti drėgmės perteklių. Pagrindinė drėgmės priežastis gali būti prasta pastato šilumos izoliacija arba blogai veikianti ventiliacija. Drėgmės kaupimąsi skatinantys veiksniai yra sandariai uždaryti plastikiniai langai ir durys, kurie riboja oro mainus patalpose. Be to, kasdieninė veikla namuose, skalbimas, maisto gaminimas, lyginimas, maudymasis karštu vandeniu tam žymiai padidina drėgmės lygį ir reikalauja efektyvaus jos pašalinimo. Vien drėgmė namuose nėra problema, problemos prasideda tada, kai nėra veiksmingo būdo jos atsikratyti greitai.

Patalpų oro drėgmės problema yra ta, kad sunku išlaikyti optimalų lygį. Problema iškyla ir kai oras per sausas, ir kai jo drėgmė per didelė. Tinkama drėgmė namuose yra 30-50 proc. Drėgmės trūkumas kaip ir perteklius namuose gali sutrikdyti jūsų gyvenimo komfortą, pakenkti jūsų sveikatai. Atmosferoje trūkstant drėgmės, visos dulkių, nešvarumų ir kitų mikroorganizmų dalelės nenusėda ant paviršių, o per kvėpavimo sistemą tiesiogiai patenka į žmogaus organizmą. Be to, išsausėja gleivinės, nusilpsta imuninė sistema, sutrinka inkstų veikla, gresia daugelis ligų.

Kaip subalansuoti optimalią drėgmę namui?

Vėdinti. Tačiau kaip vėdinti žiemą neatvėsinant patalpos ir neprarandant energijos?

Gana sunku savarankiškai palaikyti reikiamus oro drėgmės rodiklius, nes jie labai priklauso nuo išorinių veiksnių: metų sezono, oro sąlygų šildymo laipsnio; namų ruošos darbų intensyvumo, žmonių skaičius patalpoje, kambarinių augalų gausos.

Efektyviai ir visam laikui pašalinti perteklinę drėgmę iš patalpų oro arba padidinti ją jei trūksta yra vėdinimas su šilumos atgavimu – rekuperacija. Be to, rekuperatorius taip pat atgauna vieną kartą sukurtą šilumą ir šildo tiekiamą vėsų orą iš lauko. Nėra modernesnio ir patikimesnio būdo palaikyti sveiką orą namuose ir sumažinti išlaidas pastato oro šildymui.