Kas yra muitinės tarpininkas?

pagal | 2022-03-05

Kas yra ir ką daro muitinės tarpininkai?

Muitinės tarpininkas – kaip ir sako pats žodžių junginys tarpininkauja tarp įmonių arba žmonių su muitinėmis, teikia įvairiapusišką pagalbą, jog garantuoti greitą darbo procesą. Dažniausiai muitinės tarpininkai yra samdomi verslo įmonių, kurios atlieka krovinių pervežimus ne iš trečiųjų pasaulio šalių. Tad su šiomis paslaugomis susiduria praktiškai kiekviena gamybos, prekybos ar paslaugų įmonė. Net jei nėra atliekamas eksportas į kitas šalis, dažnai tenka gamybinius įrengimus, ar kitas medžiagas atsisiųsti iš tolimojo užsienio. Kai kuriais atvejais tai gyvybiškai svarbus procesas, kuomet įmonė turi tam tikras suartis ir terminus atlikti darbus.

Taip pat šių specialistų paslaugų gali prireikti ir privatiems asmenims norint atsigabenti didesnės vertės daiktus į Lietuvą. Kaip pavyzdį galime paimti automobiliai iš Jungtinių Amerikos Valstybių, ar kokia nors kompiuterinė technika, kurios Lietuvoje neturime.

Muitinės tarpininkas gali teikti konsultacijas:

Su muitinės procedūromis nieko bendro neturėjusiems žmonėms procedūros atrodo labai sudėtingos. Reikia įsigilinti į dokumentus, kiekvienos šalies atskirą politiką. Tai kainuoja nemažai laiko, kurį galėtume skirti savo kasdieniams darbams įmonėje ir taip uždirbti daugiau pajamų.

Ypač kėblių situacijų turime su prekėmis į / iš Didžiosios Britanijos. Įstatyminė bazė pasikeitė visai neseniai, o kad žinoti visus reikalavimus, verslas turi pastoviai domėtis. Paprasčiau pasirinkti muitinės tarpininkų paslaugas ir taip negaišti laiko. O ką jau kalbėti apie klaidas eksporto dokumentuose ir sugadintus nervus.

Kaip pasirinkti paslaugas teikiančius specialistus?

  • Sekite atsiliepimus internete. Tai nesunku patikrinti Google Business anketoje, arba Rekvizitų puslapiuose Lietuvoje. Jei yra nemažai, pasikartojančių blogų atsiliepimų, kaip muitinės tarpininkas padarė žalos, arba pavedė, vertėtų vengti tokių specialistų.
  • Pasidomėkite patirtimi, užsisakykite konsultacijos paslaugas. Taip pat vertėtų pasirinkti rekomendacijas, jei tokios galimybės yra. Mūsų šalis nedidelė, o pažįstamų asmenų galima rasti praktiškai bet kur.
  • Kaina nėra svarbiausias faktorius. Svarbiausia – kokybiškos ir be klaidų atliekamos paslaugos, kurios nepadarytų žalos verslui.

Visų muitinių niuansų žinoti yra praktiškai neįmanoma, jei šioje srityje nedirbate nuolat.  Nepriklausomai, ar Jus mažas, ar didelis verslas – geriau pagalbos kreiptis į savo srities profesionalus, o ne bandyti laimę patiems.