Šiltnamis – hobis ir nauda

pagal | 2022-03-03

Šiltnamiai – Lietuvių nuo seno pamėgti

Lietuvoje šiltnamiai išpopuliarėjo dar sovietmečiu, turbūt daugelis iš mūsų skaitytojų vis dar turi vaikystės prisiminimus pas tėvus ar senelius padedant nudirbti ūkio darbus šiltnamyje. Nors kuris laikas jie buvo pamiršti, šiandien kaip feniksas atgyja naujam gyvenimui. Tad šiandienos straipsnyje norime pasikalbėti kokią naudą Jums gali atnešti šiltnamis, kokias daržoves juose auginti, bei kokie šiltnamiai yra patvariausi ir kur Juos įsigyti geriausia kaina. Tikimės, jog informacija bus naudinga.

Dažniausios priežastys ir naudos, dėl kurių yra pasirenkami šiltnamiai

  • Tai gali būti puikus hobis ir laisvalaikio praleidimo būdas.  Jis sparčiai išpopuliarėjo pandeminiu laikotarpiu, kuomet buvo pramogų ieškoma namuose. O žmogus yra toks sutvėrimas, jog visuomet turi kuo nors rūpintis. Šiuo atveju dažniausiai pasirenkamos namų gėlės ir daržovės. Kai kuriems daržininkams tai yra tiesiog  atsipalaidavimas nuo įtemptų darbų biuruose ar kitur.
  • Organiškai užaugintos daržovės savomis rankomis yra sveikesnės, nei pirktinės. Turint savo šiltnamį, automatiškai suvalgysite daugiau daržovių, kadangi jos bus pasiekiamos ranka ir nereikės mokėti pinigų. O ką jau kalbėti apie malonumą, žinant jog daržoves užauginote patys. Prie to paties, galime garantuoti, jog suvalgysite daugiau daržovių nei įprastai. O už tai sveikata Jums tik padėkos.
  • Ekonominė nauda. Reikia įsivertinti, jog šiltnamis tarnaus Jums ne vieną sezoną. Investavus kelis šimtus eurų, būsite ramūs net keletą metų ir daugiau ( žinoma, jei nenutiks kokių nors nenumatytų dalykų kaip vėtros, ar kiti dalykai). Mokama suma pinigų už patį šiltnamį yra itin maža, palyginus kiek tai duos naudos – derliaus.

Kokios daržovės yra populiariausios auginti šiltnamyje?

Populiariausi pasirinkimai yra tradicinės Lietuviams žinomos daržovės – tai agurkai, pomidorai, paprikos. Apie jų auginimą internete yra apstu informacijos, o dažnu atveju užtenka paklausti artimųjų ar pažįstamų. O toliau norime pasikalbėti apie sėklas – jog nuo jų viskas prasideda.

Daržovių sėklas patariame pasirinkti atidžiai ir atkreipti dėmesį į niuansus:

  • Vegetacijos laikotarpis. Daržovės yra skirstomos į ankstyvas ir vėlyvas.
  • Veislės ir Hibridai. Hibridai paprastai turi didesnį atsparumą ligoms ir virusams, duoda geresnį derlių.
  • Būtinai perskaityti daržovės aprašymą. Veislės turi didelių skirtumų ir pritaikymo būdų. Pavyzdžiui, vienus agurkus galite rauginti, kiti tam netinkami. Arba kai kurios pomidorų veislės tinka ilgam transportavimui ir laikymui, kitus reikia valgyti vos ne iš karto. Tai tik keletas pavyzdžių, kurių yra apstu.