Kodėl įmonėms verta turėti ISO sertifikatą?

pagal | 2022-08-30

Kodėl įmonėms verta turėti ISO sertifikatą?

Visos įmonės turinčios ISO sertifikatus užtikrina, kad jos dirba pagal visus reikiamus ISO standartus. Įmonėms nėra taip paprasta gauti šiuos sertifikatus, nes pirmiausia reikia užsitikrinti patikimumą visuomenėje. Jūsų įmonės patikimumą gali nustatyti visuomenės pripažinimas arba įstatymai. Tikriausiai esate matę ne vieną verslą, kuris savo puslapiuose nurodo, kad turi tam tikrą ISO sertifikatą. Verslai turintys ISO sertifikatus įrodo, kad jų patikimumas buvo pelnytas ir dirba pagal keliamus reikalavimus. Tikrai nemaža dalis įmonių siekia laikytis nustatytų reikalavimų, kad tik galėtų gauti tokio tipo sertifikatus, nes jie yra naudingi ne tik verslams, tačiau ir klientams.

Tad gali kilti klausimas, kodėl įmonėms vertėtų turėti ISO sertifikatą?

Procesai nustatomi su verslo metrika

Visi ISO standartai turi reikalavimą, kad procesai būtų nustatomi ir apibūdinami panaudojant verslo metriką. Šių reikalavimų būtina laikytis, kad įmonės galėtų lengviau sukontroliuoti ir suvaldyti verslo procesus. Verslo metrikos pagalba įmonės gali perduoti sistemai našumus ir juos lyginti su tikslais.

Kuomet įmonės mėgina gauti ISO sertifikatą, jos sužino kur kas daugiau dalykų apie savo verslą.

Patenkinami klientų lūkesčiai

Visi ISO sertifikatai yra susiję su aukšta kokybę. Jeigu įmonė turi ISO sertifikatą, tai įrodo, kad jie dirba pagal aukštos kokybės procesus ir gali pasiūlyti puikios kokybės paslaugas ir prekes. Taip pat pagal tam tikrus duomenis galima teigti, kad įmonės turinčios ISO sertifikatus susilaukia kur kas daugiau klientų.

Nuolatos gerinama procesų ir produktų kokybė

Visi standartizuoti metodai pagal ISO standartus leidžia įmonėms gerinti savo kokybę. Su ISO sertifikatais įmonės dirbančios pagerina ne tik savo produktus, tačiau ir paslaugas.

Kiekvienas žmogus žodį ,,kokybė” gali suprasti skirtingai, tačiau šį žodį galime suprasti kaip:

  • Visų keliamų reikalavimų atitikimas.
  • Produktas – paslauga yra tinkamas naudoti.

Didinamas efektyvumas ir sutaupoma pinigų

ISO valdymo sistema gal ir nėra visiškai tobula, tačiau ji leidžia įmonėms priartėti prie tobulumo. Tobulinant procesus, jie tiesiog tampa nuoseklesni, o užsibrėžtų tikslų pavyks pasiekti lengviau. Taip pat sumažinsite nereikalingų procesų kiekį savo darbuose.