Kodėl internetinių parduotuvių skaičius taip greitai auga?

pagal | 2021-10-25

Internetinės parduotuvės Lietuvoje

Pandemijos metu, kuomet turime įvairius suvaržymus, galimybių pasus, ar  fizinių parduotuvių ribojimus, sparčiai išaugo internetinė prekyba, o kartu ir internetinės parduotuvės. Galime drąsiai teigti, jog dalis prekybos persikėlė į internetą ir leidžia verslui išgyventi šiomis dienomis. Nors prieš kokius 15-20 metų internetinės parduotuvės Lietuvoje atrodė “kosmosas” kaip čia galima ką pirkti ir aplamai. Tuo metu buvo mažas žmonių kompiuterinis raštingumas, ne kiekvienas namie galėdavo leisti sau brangų asmeninį kompiuterį, o tuo labiau internetą bei mokėjimo korteles. Smagu, jog situacija palaipsniui keitėsi gerąją linkme, o taip pat atsirado patikimų parduotuvių ir dabar turime pasirinkimo teisę, kur pirkti, palyginti tą patį produktą skirtingose parduotuvėse ir taip sutaupyti išleistus pinigus. Interneto dėka, prekes galime užsisakyti į savo namus iš viso pasaulio. Tad nieko nebestebina, ir kuomet pamatome tarptautiniuose portaluose kaip EBAY, lietuvių pardavėjus.

Kodėl jos sparčiai populiarėja?

  • Praktiškai neribotos galimybės prekes pirkti ir parduoti bet kurioje šalyje.
  • Patogumas. Galime laisvai palyginti to paties, ar panašaus produkto analogus, sudėtis, specifikacijas ir visa kita. Taip pat internetinės parduotuvės neturi darbo laiko, tad galite užsakymą pateikti bet kada! O naudojant paštomatus, juos bet kada atsiimti. Anksčiau apie tokias galimybes galėjome tik pasvajoti.
  • Išlaikyti internetinę parduotuvę, kai kuriais atvejais yra pigiau. Gyventi galite bet kuriame Lietuvos kampelyje, o prekes siųsti klientams į Vilnių. Taip sutaupomi parduotuvių išlaikymo kaštai, nuomos ir kiti mokesčiai.
  • Priešingai nei buvo anksčiau, dabar parduotuvių veikla yra daugiau prižiūrima institucijų, tad rečiau pasitaiko ir sukčiavimo atveju.

Kokie yra internetinės parduotuvės minusai?

  • Jeigu esate internetinės parduotuvės savininkas, turbūt suprantate, kokia šiuo metu yra konkurencija. Kiekvienas verslas praktiškai privalo būti internete, nepriklausomai nuo jo veiklos pobūdžio.  Šiame negailestingame žaidime išlieka tik stipriausieji.
  • Negalite prekių apžiūrėti ir paliesti, ar pasimatuoti. Tačiau daugumoje parduotuvių yra funkcija nemokamas prekių grąžinimas. Kaip pavyzdys, galite užsisakyti keletą porų kelnių, išsirinkti tinkamą dydį, o netikusius grąžinti ir atgauti pinigus. Tai kainuoja tik jūsų laiką, kurį turite skirti nueiti prie paštomato ir supakuoti siuntą.
  • Jei perkate iš užsienio ilgiau trunka pristatymas. Bet jeigu jūsų pasirinkta prekė nėra skubi, tai šis minusas dingsta.

Panašu, jog internetinės parduotuvės bei skaitmenizacija kuris laikas ir toliau augs, o mums vartotojams tai tik į naudą. Atsirandantys nauji žaidėjai skatina konkurenciją, o kaip žinote kur didelė konkurencija laimi vartotojas.

Straipsnis parengtas PazinkEuropa.lt  redakcijos