Šarvojimo salės Vilniuje pasirinkimas: į ką atkreipti dėmesį?

pagal | 2021-10-25

Niekas nesame apsaugotas nuo artimo netekties. Deja, nutikus nelaimei, ant pečių užgriūva ne tik skausmas, bet ir organizaciniai rūpesčiai. Prasideda šarvojimo salės Vilniuje ar kitame mieste paieška, laidotuvių organizavimas. Kai tai daroma pirmą kartą, gali būti sunku suprasti, pagal ką rinktis laidojimo paslaugų teikėją, kokią salę rinktis ir kuo dar reikia pasirūpinti.

Kaip išsirinkti salę?

Lietuvoje įprasta, kad atsisveikinimas su velioniu organizuojamas dvi dienas, o trečiąją dieną vyksta laidotuvės. Todėl tinkamos šarvojimo salės Vilniuje pasirinkimas labai svarbus. Juk čia dalis artimųjų praleis labai daug laiko. Todėl geriausiai salę rinktis atsižvelgiant į kelis svarbius kriterijus.

  • Vieta. Rinkitės tokią vietą, nuo kurios būtų lengva pasiekti savo namus, o taip pat iš anksto pagalvokite apie laidotuves. Šarvojimo salė turėtų būti netoli kapinių, kad esant galimybei laidotuvių procesijai nereikėtų važiuoti per visą miestą.
  • Dydis. Laidojimo salės dydis turėtų būti toks, kad tilptų visi artimieji ir norintys atsisveikinti su velioniu. Jeigu žmonių bus daug, rinkitės didesnę salę. Tai kartu padės išlaikyti rimtį, nes mažoje salėje esant daug žmonių gali susidaryti grūstys ir triukšmas.
  • Vėdinimas. Labai svarbus kriterijus, renkantis tinkamą salę. Pasidomėkite iš anksto, kad salėje būtų įrengtas tinkamas vėdinimas, kurio reikia, kad būtų išvengta nemalonių kvapų arba oro trūkumo.

Kuo dar reikėtų pasirūpinti?

Kai žmonės pirmą kartą susiduria su laidotuvių organizavimu, dažnai nė nežino, nuo ko pradėti ir kuo reikia pasirūpinti. Todėl tokiu klausimu visuomet padėti yra pasiruošę laidojimo namai. Čia yra ne tik šarvojimo salės Vilniuje, bet ir kitos laidojimo paslaugos, kurios gali praversti.

Tad ieškant patikimos salės, verta pasidomėti, kokias papildomas paslaugas galite užsisakyti toje pačioje vietoje. Pavyzdžiui, labai aktualu yra salės papuošimas. Tai dažniausiai kainuoja papildomai, tačiau leidžia Jums sutaupyti daug laiko.

Taip pat kai kurie laidojimo namai gali pasiūlyti ir kitas aktualias paslaugas šarvojimui. Vilniuje gana populiarus projektoriaus užsakymas. Tai yra vis dažniau išpildoma idėja, kai vietoj laidotuvių giedorių, leidžiama velionio mėgstama muzika ir rodomos jo nuotraukos ar vaizdo medžiaga.

Dar viena pastaruoju metu labai populiarėjant paslauga – tai atsisveikinimo ar laidotuvių transliacija. Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių užsako šią paslaugą kai dėl ligos ar dideli atstumo negali dalyvauti šarvojime. Tuomet jie atsisveikinti gali stebėdami viską nuotoliniu būdu. Žinoma, jog tai ne tas pats, kas gyvas atsisveikinimas, tačiau daugeliui žmonių tai yra puiki alternatyva, kai kito pasirinkimo nėra.