Kodėl NT savininkams verta teikti trumpalaikės nuomos paslaugas

pagal | 2022-10-31

Per pastaruosius kelerius metus nekilnojamojo turto rinkoje atsirado nauja tendencija – vis daugiau NT savininkų nusprendžia užsiimti trumpalaike nuoma, todėl trumpalaikės nuomos administravimas tampa labai populiariu pasirinkimu.

Nors daugeliui žmonių buvo ir yra įprasta nuomoti savo būstą ilgiems laikotarpiams, trumpalaikė nuoma ilgą laiką nebuvo pakankamai populiari. Tuo tarpu šiandien vis daugiau žmonių, kurie anuomet būdavo linkę apsistoti viešbučiuose, nusprendžia pasirinkti privačių asmenų nuomojamus būstus.

Taigi, jei jūs taip pat turite nuosavą nekilnojamąjį turtą, kuris iki šiol buvo neapgyvendintas, ir jau kurį laiką galvojate apie jo nuomą, siekdami gauti daugiau papildomų pajamų, turėtumėte apsvarstyti ir trumpalaikės nuomos galimybę. Žinoma, jei apie tai dar nebuvote spėję pagalvoti, šią akimirką galite kelti sau nemažai klausimų ir taip pat nebūti tikri dėl trumpalaikės nuomos privalumų. Todėl tam, kad jums būtų paprasčiau įžvelgti tokių paslaugų teikimo privalumus, padėsime jums su jais susipažinti.

Trumpalaikės nuomos administravimo privalumai

Priežasčių, kodėl NT savininkams gali būti naudinga teikti trumpalaikės nuomos paslaugas, yra ne viena ir ne dvi, todėl pateiksime jums bent keletą iš jų.

Didelis uždarbio potencialas

Investuojant į nekilnojamąjį turtą visuomet siekiama maksimaliai padidinti investicijų grąžą. Tuo tarpu trumpalaikė nuoma gali būti labai pelninga komercinė veikla. Trumpalaikės nuomos paslaugų kaina dažnai gali būti 2-5 kartus didesnė už to paties būsto nuomos kainą, jei būstas yra nuomojamas metams, dviem ar ilgesniam laikotarpiui. Pavyzdžiui, jei ilgalaikės nuomos atveju už būsto nuomą gaunami 600 EUR per mėnesį, tai trumpalaikės nuomos atveju per mėnesį galima uždirbti ir 2000-3000 EUR. Kai kuriais atvejais ši suma gali būti ir dar didesnė.

Lankstumas

Trumpalaikė nuoma suteikia jums kur kas daugiau lankstumo. Kiekvienas sprendimas tiesiogiai priklauso nuo jūsų. Jūs galite reguliariai keisti paros nuomos įkainius, atsižvelgiant į tai, koks yra metų laikas, kokia yra paklausa, ekonominė situacija ir kt. Be to, visuomet galima nustatyti didesnę nuomos kainą savaitgaliais, švenčių dienomis ar kitomis progomis, tokiu būdu reikšmingai padidinant gaunamas pajamas.

Mažesnis turto nusidėvėjimas

Kai trumpalaikės nuomos atveju nuomininkai dažnai keičiasi, tampa daug paprasčiau laiku atlikti nedidelius remonto darbus, tokiu būdu užkertant kelią rimtesniems ir didesniems pažeidimams, kurie galėtų pareikalauti didesnių išlaidų. Nors niekuomet niekas negali būti tikras, kaip nuomininkai prižiūrės būstą, tačiau trumpalaikė nuoma suteikia daug didesnę kontrolę ir padeda sumažinti galimų nuostolių riziką.