O gal galiu išgyventi be kavos? Tačiau ką tuomet gerti?

pagal | 2022-10-30

Tikriausiai ne vienas iš mūsų karts nuo karto turi apsilankančias tokias mintis galvoje. Iš ties, kai kurie iš mūsų taip pripratę prie kavos, prie kavos skonio, aromato ir poveikio, jog neįsivaizduojame kas dar gali būti skanu ir … geriamo. O pasirinkimas tikrai platus ir net nereikia eiti į parduotuvę pirkti kokio nors gazuoto limonado.

Kodėl verta persvarstyti kavos pasirinkimus?

Ar žinote kiek kalorijų turi kava? Nuo 0 kalorijų jei geriate gryną juodą kavą iki 600 kalorijų, jei tai kava su pienu, grietinėle, ledais, sirupu, riešutų pabarstukais ir kitais skanėstais, kokius tik galite sugalvoti. Tad jeigu esate iš tų, kurie kavą geria su priedais, greičiausiai jūsų suvartojamų kalorijų kiekis per parą viršiją rekomenduojamą normą. Gal tai ir priežastis, dėl ko nepavyksta atsikratyti įkyriai prilipusių kelių papildomų kilogramų.

Bet kava tai ne tik priedai ir kalorijos. Dar ir kofeinas, kuris palaiko mus žvalius. Bet žvalumą, rytinį medžiagų suaktyvinimą gali suteikti ir kiti gėrimai. Tad truputį apie tai, ką galite gerti vietoj kavos.

Kavos alternatyvos

Jei norite ką nors išgerti, tai nebūtinai privalo būti kava. Štai kelios sveikos alternatyvos, gardūs gėrimai, kuriuos privalote įtraukti į savo dienos rutiną.

Vanduo su citrina

Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję, jog vanduo yra sveika ir jo reikia gerti pakankamai. Dažnai žmonės neišgeria savo dienos normos ir ilgainiui gali pajausti neigiamą poveikį sveikatai. Jei grynas vanduo jums nėra skanus, rinkitės vandenį su citrina. Skiltelė citrinos ar tiesiog išspaustos citrinos sultys suteiks gaivos, skonio ir aromato ir dėl to vanduo tampa skanesnis, net tiems kurie nemėgsta gerti vandens.

Cikorijų kava

Jei visgi norisi gėrimo, kurį galima vadinti kava, tuomet cikorijų kava yra būtent tai ko jums reikia. Cikorijų kava turi labai panašų skonį į kavą, tačiau yra be kofeino. Taigi puiki kavos alternatyva,

Žalia arbata

Žalia arbata tonizuoja kaip ir kava. Joje netgi yra kofeino, tad jei norite pratinti savo organizmą prie pusryčių be kavos, perėjimas prie žalios arbatos yra būtent tai ko reikia. Žalia arbata yra antioksidantų šaltinis, valo organizmą, suteikia energijos ir yra sveikas pasirinkimas.