Kodėl sportininkams reikalingi proteino papildai?

pagal | 2022-10-20

Proteino papildus dažnai vartoja sportininkai, norėdami pagerinti savo rezultatus ir padidinti raumenų masę. Yra nemažai įrodymų, kad baltymų papildai gali padėti sportininkams atsigauti po fizinio krūvio sukeltų raumenų pažeidimų. Baltymų papildai taip pat dažnai vartojami kartu su kitais sportininkų mitybos produktais, pavyzdžiui, angliavandenių ar aminorūgščių papildais.

Jie dažniausiai vartojami rytais kuomet tarp valgymų buvo didelė pertrauka, arba iš karto po treniruotės, kuomet  buvome aktyvūs ir įtempėme raumenis, jiems reikia laiko atsigauti ir atsistatyti. Rinkoje galite rinktis įvairius variantus pagal skonį, alergijas ir reikiamas savybes. Kokybiškus papildus galite rinktis parduotuvėje https://ambicija.eu/baltymai-proteinas

Populiariausi proteino milteliai:

  • Išrūgų baltymai – populiariausia forma dėl savo gerų savybių ir prieinamos kainos.
  • Kiaušinių proteinas – puikus pasirinkimas tiems kas alergiški pienui
  • Jautienos proteinas kaip ir sako pats pavadinimas gaminamas iš Jautienos. Jis puikiai tiks tiems, kas suvartoja mažiau jautienos.
  • Augalinės kilmės baltymai ( sojų, žirnių, kanapių proteinas) puiki alternatyva veganams ir vegetarams.
  • Kazeinas – tai lėto įsisavinimo baltymai. Tinkantys vartojimui, kuomet nėra galimybės pavalgyti arba prieš miega. Kazeino baltymai taip pat yra varškėje.
  • Proteinas hidroizoliatas yra gryniausias baltymų pavidalas, nes jame nėra nei riebalų, nei angliavandenių.

Maisto papildai gali atstoti valgymą, tačiau nevertėtų jų naudoti daugiau nei tris kartus dienoje, net jeigu esate patyręs sportininkas.

Mitai apie proteino papildus:

Visuomenėje yra daug stereotipų, jog valgant tik papildus galima tapti kultūristu. Pirmiausia tai reikia žiūrėti sveiką ir subalansuotą mitybą. Proteinas ir baltymai yra tik pagalbinė priemonė pasiekti tikslus, kuomet sunkiau yra suvalgyti didelius kiekius maisto, ar tiesiog sudėtinga pavalgyti.

Taip pat yra mitas jog – proteinas tai chemija, sutapatinama su steroidais. Taip nėra. Baltymų papildai yra natūralūs ir nekenkia jūsų sveikatai, jei vartojami pagal instrukcijas.

Svarbus momentas jog, steroidai yra nelegalūs ir gali turėti rimtų šalutinių poveikių, pavyzdžiui, pažeisti kepenis, padidinti kraujospūdį, sukelti impotenciją. Todėl svarbu atskirti baltymų papildus ir cheminius prepartus.

Besirenkant papildus patikrinkite informaciją:

  • Atkreipkite dėmesį į baltymų kiekį produkte. Svarbu, kad žinotumėte, kiek jų reikia vartoti.
  • Koks yra galiojimo terminas.
  • Alergenai. Kai kuriuose baltymuose gali būti alergenų, pavyzdžiui, glitimo, sojos ar laktozės.
  • Gamintojas. Geras ir patikimas gamintojas gamins kokybiškus produktus.

Taip pat rekomenduojame dėl savo pasirinkimo vartoti papildus pasikalbėti su šeimos gydytoju.