Kredito skaičiuoklė: kaip ir kada ja naudotis?

pagal | 2021-11-16

Interneto platybėse galite rasti labai daug vietų, kur galima pasiskolinti pinigų. Šiandien norint pasiskolinti, galima tai padaryti neišėjus iš namų ir gauti pinigus kone akimirksniu. Viskas priklauso nuo to, kur skolinatės. Tačiau kai paskolos išduodamos taip greitai, labai svarbu apsisaugoti nuo spontaniško ir neapgalvoto skolinimosi. O tam yra sukurta kredito skaičiuoklė. Ji gali padėti susiplanuoti paskolą ir apskaičiuoti, kiek pinigų skolintis Jums būtų patogiausia.

 

Kaip veikia skaičiuoklė?

Norint skolintis atsakingai, labai svarbu iš karto įvertinti, ar pajėgsite grąžinti pasiskolintus pinigus. Pasitaiko atvejų, kai šiandien atrodo, kad galėsite paskolą grąžinti, tačiau po kelių mėnesių pasikeitusi finansinė padėtis pakiša koją. Todėl labai svarbu iš karto sužinoti, kiek ir kaip ilgai būsite skolingi. Tai sužinoti gali padėti kredito skaičiuoklė.

 

Norint ja pasinaudoti, reikia žinoti, kokią sumą pinigų norite skolintis. Įvedę šią sumą į skaičiuoklę ir pasirinkę laikotarpį, per kurį ketinate pinigus grąžinti. Tuomet skaičiuoklė pasakys, kiek pinigų kiekvieną mėnesį turėsite skirti mėnesinei įmokai. Be to, skaičiuoklė įvertins visus papildomus mokesčius, kurie bus priskaičiuoti prie Jūsų kredito ir pasakys, kiek iš viso Jums kainuos kreditas. Pagal tai galėsite įvertinti, ar Jums reikia tiek, o gal daugiau ar mažiau pinigų.

 

Kuria skaičiuokle naudotis?

Viena didžiausių klaidų, naudojantis skaičiuokle, yra tai, kad skaičiuojama suma vienur, o kreditas paimamas kitur. Labai svarbu žinoti, kad kredito skaičiuoklė nurodo konkretaus kreditoriaus teikiamas sąlygas. Pavyzdžiui, jeigu Jus domina paskolos iš žmonių, nereikėtų naudotis banko pateikiama kredito skaičiuokle. Nes ji apskaičiuoja kreditą pagal banko siūlomas sąlygas. Šiuo atveju skolintis iš žmonių gali būti daug pigiau. Todėl visuomet įsitikinkite, kad naudojatės ta skaičiuokle, kurią siūlo kreditorius.

 

Be to, jeigu svarstote, kur skolintis būtų patogiausia ir pigiausia, galite pasinaudoti keliomis skaičiuoklėmis. Pavyzdžiui, jeigu norite skolintis iš smulkiojo kreditavimo bendrovės. Tokiu atveju apsilankykite bent keliose svetainėse ir pabandykite pasinaudoti keliomis skaičiuoklėmis. Dažnai greitieji kreditai išduodami skirtingomis sąlygomis, tad taip rasite tą, kuris siūlo pigiausią kreditą. Be to, galbūt pamatysite ir kitokių pasiūlymų. Pavyzdžiui, galimybę pirmą kreditą gauti visiškai nemokamai arba pasiūlymą skolintis ir nemokamai atidėti paskolos grąžinimą.