Nuo ko priklauso energinio naudingumo sertifikato kaina?

pagal | 2022-02-11

Tikriausiai bandant nusipirkti vieną ar kitą prekę arba užsisakyti norimą paslaugą vienas iš pagrindinių aspektų, kurį vertiname, yra kaina. Kiekvienas produktas ar paslauga turi tam tikrus aspektus, pagal kuriuos ji yra atitinkamai nustatoma. Ne išimtis yra ir energinio naudingumo sertifikatas kaina. Ji taip pat priklauso nuo nemažai aspektų. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime minėta tema.

Kas daro įtaką energinio naudingumo sertifikato kainai?

Galvojant apie šio sertifikato kainą, tikriausiai pirmoji mintis kyla, kas gali ją sudaryti, yra patalpos plotas. Ir tai yra teisinga. Kuo vertinamas plotas yra didesnis, tuo aukštesnė kaina yra nustatyta. Bet ne vien tik tai daro jai įtaką. Dar vienas kriterijus yra tas, koks specialistas yra samdomas. Jei jis yra žinomas, turintis daug patirties ir gerą vardą jau spėjęs užsitarnauti, tai tikėtina, kad ir jo paslaugos bus brangesnės, nei kad dar ne tiek daug patirties ir žinių turinčio specialisto. Be to, kartais į kainą gali būti įskaičiuotos ir kuro išlaidos, jeigu yra viršijamas kilometrų limitas. Tai tik keletas kriterijų, pagal ką gali būti nustatoma atitinkama kaina. Todėl prieš renkantis vieną ar kitą specialistą galite palyginti jų siūlomų paslaugų įkainius ir tada išsirinkti patį tinkamiausią.

Ar energinio naudingumo sertifikato kaina turi įtakos būsto pardavimui ar nuomai?

Šis dokumentas yra reikalingas, jei norima parduoti naujai pastatytą namą arba jis gali praversti, kai norima išnuomoti būstą. Jis gali duoti teigiamos naudos, nes turint tokį dokumentą kaina gali nemažai pakilti. Tiesioginės įtakos energinio naudingumo sertifikato kaina kaip ir neturi būsto pardavimui. Tačiau, galima sakyti, kad tai yra investicija, norint uždirbti daugiau parduodant ar išnuomojant patalpas. Ir tai palyginus yra tikrai nedidelė investicija, tad ją gali pasidaryti praktiškai kiekvienas. Ir tokia investicija tikrai atsipirks.

Kada energinio naudingumo sertifikatas nebus išduodamas?

Nors šis dokumentas yra labai naudingas, tačiau ne visada yra įmanoma jį gauti. Kaip ir visur, čia taip pat yra taikomos tam tikros išimtys. Tad apie energinio naudingumo sertifikato kainą, turint tokius pastatus, neverta domėtis. Tad pateikiame sąrašą, kada minėtasis dokumentas nebus išduodamas:

  1. Nešildomiems pastatams;
  2. Laikiniems pastatams, kurių naudojimas bus ne ilgesnis nei dveji metai;
  3. Maldoms namas;
  4. Paveldo statiniams;
  5. Sodo nameliams, poilsiavietėms, kuriuose galima gyventi iki keturių mėnesių per metus.