Ekskavatoriaus nuoma ar pirkimas?

pagal | 2022-02-15

Ekskavatoriaus nuoma ar pirkimas?

Nusprendėte, kad šiuo metu jums reikia sunkios įrangos ar sunkvežimių. Galbūt jūs turite didelių kontraktų, kurie baigiasi, augate ar plečiate savo įmonės pajėgumus, arba jums tiesiog reikia pakeisti esamą sunkiąją įrangą. Taigi, kaip nuspręsti, kada pirkti įrangą ir sunkvežimius, ekskavatorius, o kada išsinuomoti tai, ko jums reikia?

Turint tiek nuomos, tiek pirkimo privalumus ir trūkumus, verta įvertinti esamą įmonės situaciją ir galimybes (finansinius ir kitokius), ateities planus ir gerai apgalvoti, koks įrangos įsigijimo būdas dabar bus naudingas jūsų verslui – o kuris taip pat tiesiog palengvins jūsų gyvenimą. Žinoma, pradinės išlaidos yra pagrindinis veiksnys priimant sprendimą, bet ne vienintelis – reikia atsižvelgti į keletą dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti atėjus laikui – naudojimas, prieinamumas ir kt.

Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte turėti omenyje prieš nuspręsdami, kada pirkti ir kada nuomotis įrangą.

Finansinė padėtis

Tai atrodo akivaizdžiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti – ar šiuo metu turite kapitalo, ar nuoma yra geresnis pasirinkimas? Tačiau turėtumėte pažvelgti ne tik į dabartinę situaciją ir numatyti savo išlaidas keliems mėnesiams ar metams. Nors pirkimas gali būti didesnės vienkartinės finansinės išlaidos, nuomos išlaidos gali greitai padidėti, o per ilgą laiką gali kainuoti daugiau – ypač jei įranga nenaudojama visą nuomos laikotarpį. Ir nepamirškite: kai turite nuosavybę, galite matyti investicijų grąžą, kai ją parduosite.

Nuosavybės kaina ir nuomos kaina

Taip pat svarbu įvertinti įrangos nuosavybės kainą ir įrangos nuomos kainą. Nuosavybė apima priežiūros ir eksploatavimo išlaidas, draudimą ir kitus mokesčius, pvz., vyriausybės licencijas, ir šios išlaidos, be abejo, skiriasi priklausomai nuo mašinos tipo bei veikimo principo. Nuoma paprastai yra įskaičiuota, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad nuomos įmonė turi uždirbti pelno, turėtumėte atsižvelgti į tai, kad į jūsų nuomos mokesčius bus įtraukta pirkimo kaina ir nuosavybės išlaidos. Tikriausiai turėsite mokėti ir už įrangos gabenimą į nuomos parduotuvę ir iš jos, ne kartą. Tai labai indvidualus sprendimas, todėl įvertinkite konkrečią savo situaciją.

Daugiau apie nuomą žiūrėkite: technikosnuoma24.lt.