Kaljanas – jo vartojimo kultūra ir patarimai

pagal | 2021-09-14

Kaljanas – kultūra ir papročiai

Kaljanas – kitaip dar vadinamas vandens pypkė, kuri kilusi iš arabiškų šalių. Kaljano papročiai ir kultūra pradėti vartoti, ir jau gerai žinomi buvo dar senovės Egipto laikais. Kaljano rūkymą galima prilyginti tradicijai ir papročiams, kurie palaipsniui ateina ir į europietišką gyvenimo būdą. Tai yra vienas iš laisvalaikio praleidimo būdų, kuomet susirinkus draugams, susėdama ratu daug bendraujama ir bendravimo metu rūkoma. Šiame straipsnyje norime pasikalbėti kodėl kaljanai prigijo mūsų visuomenėje, , kaip vyksta paruošimas.

 

Kokiomis progomis rūkomas kaljanas?

Naudojamas kaljanas būna labai skirtingomis progomis. Vieniems tai asocijuojasi su pasisėdėjimo kaljanų bare Vilniuje, kitiems yra romantiškas laikas dviese žiūrint filmą, o kitiems tai yra kaip atsipalaidavimo priemonė po  savaitės darbų.  Patariame juo nepiktnaudžiauti, o kaip ir viską gyvenime daryti su saiku.

kaljanai

Taip atrodo tipinis pasisėdėjimas kaljanų bare. Atkreipkite dėmėsį į kaljano dydį, ir jog šalia visada turi būti gėrimų

Patarimai, jog kaljano naudojimas taptų malonesnis:

  1. Išsirinkti kokybišką, mėgstamo skonio tabaką. Patariame naudoti tik gerai žinomo gamintojo tabaką, bent jau pradžioje rinktis žmonių pamėgtus skonius. Taip atrasite savo skonius ir ateityje galėsite pasidaryti įdomesnią tabako kombinaciją – kaip pvz apelsinai ir mėta.
  2. Nepatariama vartoti ant tuščio skrandžio. Prieš naudojant kaljaną, jums mažiausiai reikia pavalgyti, arba bent jau užkasti! Kitu atveju gali atsirasti galvos svaigimo, pykinimo požymiai ir Jūsų vakaras bus sugadintas.
  3. Švelniai įkvėpti. Nerekomenduojame persistengti. Taip pat būtinos pertraukėlės, ypatingai jeigu esate naujokas.
  4. Neskubinti proceso, palaukti kol pakankamai įkais angliukai Kaljano rūkymas paprastai turi trukti bent jau valandą laiko, neįskaičiuojant paruošimo. Tai yra tabako sumaišymo, vandens paruošimo ir kt.
  5. Po kiekvieno pasisėdėjimo, būtinai išplauti kaljaną ir šlangutes. Jog nesiveistų bakterijos.
  6. Gerti daugiau vandens, kadangi kitu atvėju gali imti kosulys.
  7. Jeigu nusprendėte panaudoti kaljaną, pasirinkite gerai ventiliuojamą vietą, kadangi pritrūkus oro gali imti svaigti galva, o ir rūkymas bus nebe toks malonus.
  8. Jeigu esate naujokas, nepirkite pačių pigiausių mažiausių kaljanų, o kreipkitės rekomendacijos pas profesionalus.

Būtinas tvarkingas pasiruošimas

Kaip ir minėjome anksčiau, būtina žinoti pagrindinius dalykus, jog vakaras nebūtų sugadintas, o turėtumėt gerą kokybišką pasisėdėjimą.

Kaljano kultūra matome yra ypač populiari tarp kultūristų sportininkų, reperių. Tai vienas iš būdų atsipalaiduoti nevartojant alkoholio. Svarbu pabrėžti tai, jog šis pasirinkimas nekenkia kultūrizmo rezultatams. – Tekstas paruoštas PazinkEuropa.lt portalo.

Visos teisės saugomos. Daugiau informacijos galite rasti hookahshop.lt puslapyje