Pigios padangos. Ar verta jas rinktis?

pagal | 2021-09-17
padangos

Pirkti naujas ar naudotas padangas?

Naudotų padangų pagrindinis privalumas yra tas, jog jos yra pigesnės nei naujos. Deja, bet pagrindinis privalumas yra vienintelis naudotų padangų privalumas. Nesvarbu, kaip gerai padangos prižiūrimos, jos vis tiek sensta ir jas tenka keisti. Taigi, visiškai neapsimoka pirkti naudotų padangų, kadangi po kelerių metų teks vėl jas keisti. Gali būti, jog naudotos padangos neatlaikys dar trumpesnio laiko. Taigi, geriau investuoti į padangas ir rinktis kokybiškas, naujas, kurios tarnaus daug metų ir nekels pavojaus nei jums, nei aplinkiniams. Naujas padangas įsigyti visada verta ir nesvarbu, kiek jos kainuoja. Pigios ir premium padangos, skirtumai.

Kodėl neverta rinktis pigių padangų?

Pigios padangos savo kainomis gundo daugelį vairuotojų, visgi pasiduoti pagundai tikrai nereikia. Nors kai kurie yra įsitikinę, jog tokios padangos visiškai nesiskiria nuo kokybiškų padangų, vairuotojų patirtis ir atsiliepimai sako ką kitą. Neretai tokios padangos nesiskiria nuo naujų pirmosiomis savaitėmis, galbūt mėnesiais, tačiau jos kur kas greičiau susidėvi. Būtent dėl to reikia labai atidžiai pirkti padangas ir pagalvoti, kokios bus geriausias variantas. Patariama neskubėti rinktis ir visuomet pasitarti su pardavėjais. Jeigu perkate internetu, tuomet galima užklausti nurodytu elektroniniu paštu arba paskambinti telefonu ir paklausti, kas domina.

padangos

Kiek metų tarnauja padangos?

Padangų gyvavimo laikotarpis yra labai skirtingas, kadangi tai priklauso ne tik nuo gamintojo pastangų ir investicijų, bet ir priežiūros. Visgi yra tam tikri standartai, kuriais galima vadovautis. Iki vienerių metų padangos yra laikomos visiškai naujomis. Vėliau galima jas laikyti naudotomis. Net ir tuo atveju, jeigu padangos yra visiškai naujos, kažin ar verta už jas mokėti pilną kainą, jeigu joms jau yra bent keleri metai. Reikia atsižvelgti ir į tai, jog pigesnės padangos neretai gyvuoja dar trumpiau. Taigi, pirkdami naujas, tačiau daugiau metų turinčias padangas, turite būti atidūs ir nesirinkti pirmo pasitaikiusio varianto. Iki septynerių metų dar galima drąsiai naudoti padangas, vėliau reikėtų atsižvelgti į jų kokybę ir tuomet nuspręsti, ar verta jas dar naudoti. Kartais padangos tvirtai laikosi dešimt metų ir daugiau, bet tokie atvejai yra išskirtiniai. Dažniausiai tokios padangos būna arba labai gerai prižiūrimos, arba aukščiausios klasės iš labai tvirtų medžiagų. Taigi, padangų gyvavimas priklauso nuo to, kiek į jas investuosite ir priežiūros. Pigios padangos tarnauja trumpiau.