Personalo atranka. Kaip ją vykdyti efektyviau?

pagal | 2022-10-16

Ne paslaptis, kad personalo atranka yra vienas svarbiausių bet kurios organizacijos aspektų. Darbuotojų kokybė gali lemti puikius rezultatus arba sužlugdyti įmonę. Todėl labai svarbu, kad įmonės skirtų laiko kruopščiai atrinkti darbuotojus.

Yra keletas būdų, kaip personalo atrankos procesą padaryti veiksmingesnį.

  • Vienas iš būdų – kruopščiai patikrinti visų potencialių darbuotojų praeitį. Tai apima rekomendacijų tikrinimą ir kvalifikacijos patikrinimą. Taip pat svarbu atsižvelgti, kas kiek laiko darbuotojas linkęs keisti darbus.
  • Kitas būdas padidinti darbuotojų atrankos veiksmingumą – naudoti asmenybės testus ir kitas vertinimo priemones. Tai gali padėti nustatyti asmenis, kurie gali sėkmingai atlikti tam tikras pareigas. Patirtis rodo, jog kai kurie kandidatai yra linkę sukčiauti, prisirašydami į CV įgūdžius kurių neturi. Tai greitai atsiskleidžia tik pradėjus dirbti, tad įmonėms tenka daryti vis naujas atrankas, kurios kainuoja tiek brangaus laiko, tiek pinigų.
  • Skirkite pakankamai laiko ir dėmesio parašyti darbo skelbimą. Taip potencialūs kandidatai sužinos, ko įmonė ieško, ir bus lengviau pritraukti tinkamus darbuotojus . Būtinai išvardinkite turimus privalumus, įmonės vertybes, ir kultūrą.
  • Taip pat svarbu struktūriškai apklausti potencialius kandidatus. Tai reiškia, kad visiems kandidatams reikia užduoti tuos pačius klausimus ir naudoti balų sistema, kad įvertintų savo atsakymus. Tai padės atrinkti tinkamiausius kandidatus.
  • Galiausiai svarbu nepamiršti kad įdarbinimo procesas yra tęstinis. Turėtų būti atliekamos reguliarios darbuotojų veiklos peržiūros ir nuolat įdarbinami nauji darbuotojai, kad būtų užtikrinta, jog įmonė visada turi geriausią komandą.

Kaip išlaikyti darbuotojus įmonėje ilgiau?

Galite sukurti lojalumą ir motyvacines sistemas, naudoti komandos formavimo taktikas. Teigiama, kad sėkmingo verslo raktas yra gerai veikianti komanda. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad darbuotojai būtų laimingi ir motyvuoti dirbti.

Samdyti personalo atrankos specialistus, ar atranką vykdyti patiems?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo įmonės poreikių ir biudžeto. Jei įmonė turi laiko ir išteklių pati vykdyti darbuotojų atranką, tai gali būti ekonomiškai naudingiau. Tačiau jei įmonei trūksta laiko arba ji neturi pakankamai patirties veiksmingai įdarbinimo kampanijai vykdyti, tuomet gali būti geriau pasirinkti profesionalią agentūrą kaip primumesse.lt, kuri viską atliktu už jus. Patys turėtumėte priimti patį galutinį sprendimą.