Šildymo sistema oras-vanduo – modernus šildymo sprendimas

pagal | 2022-10-28

Šildymo rinka siūlo gana platų namų šildymo metodų pasirinkimą, tačiau itin daug susidomėjimo pastaruoju metu sulaukia šildymo sistema oras-vanduo. Tai lemia kelios priežastys: tokios sistemos yra ekonomiškos, ekologiškos, universaliai pritaikomos, o jų įrengimas nereikalauja itin didelių investicijų. Panagrinėkime, kaip veikia šios šiuolaikiškos sistemos ir kodėl ateityje jos bus naudojamos vis dažniau.

Šiluminės energijos mainai

Dujiniai, granuliniai ir kieto kuro katilai yra pagrįsti degimo procesu, elektriniuose katiluose naudojamos įvairios technologijos, o štai šildymo sistema oras-vanduo yra paremta šiluminės energijos mainų principu. Joje naudojamas ne katilas, o vadinamasis šilumos siurblys. Esminis skirtumas, palyginti su kitais šildymo būdais, yra tas, kad tokie šilumos siurbliai negamina šilumos, o surenka ją iš aplinkos.

Norint paprastai paaiškinti oras-oras ar oras-vanduo šilumos siurblių veikimą, dažnai naudojamas šaldytuvo pavyzdys. Jame kaip nešiklis naudojamas freonas, o šiluma yra perduodama iš vienos medžiagos į kitą. Panašiai veikia ir kondicionavimo sistemos namuose ar automobiliuose. Dėl tokio veikimo principo šildymo sistema oras-vanduo gali veikti efektyviai ir ekologiškai.

Ekologija – šildymo sektoriaus ateitis

Apie aplinkosaugą ir tvarius sprendimus šiandien itin daug kalbama. Visuotinai bandoma sumažinti žmogaus paliekamą neigiamą poveikį aplinkai ir šildymo sritis nėra išimtis. Ieškoma naujų ekologiškų šildymo metodų, o tarp jų šildymo sistema oras-vanduo yra vienas geriausių pasirinkimų. Ji veikia ekologiškai ir kartu užtikrina komfortą bei patogumą namų gyventojams.

Tokios sistemos naudoja elektros energiją, todėl norint dar labiau padidinti jų ekologiją, galima įsirengti saulės elektrinę ir šilumai surinkti ar vandeniui pašildyti reikalinga elektros energija apsirūpinti autonomiškai.

Gyventojus rinktis ekologiškus šildymo būdus skatina ir valdžios institucijos. Keičiant seną taršų katilą į šilumos siurblį yra suteikiamos kompensacijos, kurios padeda nemažai sutaupyti ir padengia dalį oras-vanduo šildymo sistemų įrengimo sąnaudų.

Ekonomiją užtikrinantys sprendimai

Brangstant visų rūšių kurui, namų šildymas tampa opiu klausimu. Visi nori sutaupyti, todėl ekonomija yra labai svarbi pasirenkant šildymo būdą. Nors modernios šiuolaikinės šildymo oras-vanduo sistemos veikia labai efektyviai, vis dėlto tai nėra pats pigiausias šildymo būdas. Šildytis malkomis (kietu kuru) vis dar kainuoja pigiau, nei naudotis šildymo sistema oras-vanduo. Tačiau pastarasis variantas yra ekonomiškesnis už kitus šildymo būdus ir suteikia patogumą.

Vertinant bendrame kontekste, šildymo sistema oras-vanduo yra gana ekonomiškas sprendimas. Tokių sistemų energijos sąnaudos yra didesnės tomis dienomis, kai lauko temperatūra itin žema, tačiau pastarosiomis žiemomis itin šaltų dienų pasitaiko tikrai retai. O jei lauko temperatūra siekia iki minus dešimt laipsnių, oras-vanduo sistemos veikia tikrai ekonomiškai.

Be to, oras-vanduo šilumos siurblys gali būti naudojamas ir karšto vandens paruošimui. Toks sprendimas itin pasiteisina vasarą, nes šie siurbliai veikia labai efektyviai ir padeda nemažai sutaupyti.