Šilumos siurbliai oras-oras ir oras-vanduo

pagal | 2022-01-04

Šilumos siurbliai tai šiuolaikiškos šildymo sistemos, jos taupesnės, patogesnės, neteršiančios aplinkos, palyginus su kitomis. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) suteikia kompensaciją, norintiems pasikeisti neekonomiškus šildymo katilus į ekologiškus šilumos siurblius. Tai dar viena paskata domėtis šiuolaikiška šildymo sistema.

3 tipų šilumos siurbliai

Šiuo metu rinkoje galima rasti 3 tipų siurblius:

  1. Oras-vanduo

Jeigu name įrengtas grindinis šildymas arba radiatoriai, tiks oras-vanduo šilumos siurbliai. Jie gali apšildyti didelį plotą ir daug atskirų erdvių, nereikia įrenginėti kiekviename atskirame kambaryje. Šių siurblių privalumas, kad kartu galima pašildyti vandenį. Jie įrengiami greitai, reguliuojami per atstumą, nereikalaujantys daug priežiūros.

  1. Oras-oras

Šie šilumos siurbliai tinkami mažoms patalpoms. Taip pat juos paprasta įrengti senesniuose, renovuotuose pastatuose, kuriuose nėra šildymo grindimis. Tai pigiausias variantas. Vis tik oras-oras siurbliai nepašildo vandens. Jie gali pūsti šiltą orą ir šildyti, taip pat vėdinti patalpą.

  1. Geoterminės šildymo sistemos

Geoterminiai šilumos siurbliai tai patikimas sprendimas, tačiau jie turi du minusus – didesnę kainą ir sudėtingus įrengimo darbus kasant žemę. Geoterminės šildymo sistemos privalumas ilgesnis garantinis, palyginus su kitomis.

Kokią šildymo sistemą pasirinkti priklauso nuo namo savybių, ploto dydžio ir asmeninių poreikių.

Kreipkitės į profesionalus, kurie teisingai patars, kokią šildymo sistemą pasirinkti. „Saulės grąža“ įmonės atstovai rekomenduoja pradžioje įvertinti, kokių funkcijų tikitės iš šilumos siurblių: šildymo, vandens pašildymo, kondicionavimo, vėdinimo, valdymo per atstumą ir kt.

Svarbu įvertinti, kokios galios šilumos siurbliai tinkamiausi jūsų būstui. Tai priklauso nuo pastato energinio naudingumo klasės, langų sandarumo, jų dydžio, kokioje geografinėje padėtyje yra namas. Taip pat, kuo pastatas didesnis, kuo daugiau sunaudojama karšto vandens, tuo didesnės galios šilumos siurblys jums bus reikalingas.

Norint daugiau sutaupyti, ant namo stogo įrengus saulės elektrinę, šilumos siurbliai naudos saulės energiją ir taip gamins itin pigią šilumą. Jeigu norite atnaujinti ar įrengti efektyvias šildymo sistemas, kreipkitės į patikimą ir ilgametę patirtį turinčią įmonę „Saulės grąža“.