Šilumos siurbliai oras oras: veikimo principas

pagal | 2022-01-08

Šilumos siurbliai oras oras: veikimo principas

Norėdami įsirengti modernius šilumos siurblius, turėtumėte apie juos viską sužinoti. Šiame straipsnyje aptarsime: šilumos siurbliai oras oras – veikimo principas.

Kokį šilumos siurblį pasirinkti?

Renkantis šildymą oras oras svarbiausia pasirinkti reikiamos galios šilumos siurblį. Galia nustatoma atsižvelgiant į patalpos dydį, langų, lubų, durų sandarumą, energinę klasę. Per silpnas siurblys veiks visu pajėgumu, todėl greičiau nusidėvės, per galingas – išnaudos daugiau energijos, nebus efektyvus.

Pasirenkant šilumos siurblio oras oras galią atkreipiamas dėmesys į šiuos aspektus:

1) lubų, sienų, durų izoliaciją;

2) langų dydį ir stiklo izoliaciją;

3) namo kryptį, kuri nulemia, kiek saulės šilumos pateks į patalpą;

4) pastato energinę klasę (D, C, B, A, A+, A++);

5) žmonių skaičių būste.

Šilumos siurbliai oras oras veikimo principas

Šilumos siurblius sudaro du blokai, kurių vienas montuojamas viduje, kitas išorėje. Išorėje esančio bloko pagrindinė dalis – kompresorius. Šilumnešis surenka šilumą iš oro ir paverčia ją garais. Kompresoriuje garai suspaudžiami ir jų temperatūra pakyla. Vidinio bloko šilumokaitį pasiekia karštos dujos, o iš jo pagaminta šiluma perduodama į orą.

Taigi, šilumos siurblių oras oras veikimo principas yra gana paprastas, todėl jie tampa vis populiaresniu sprendimu ieškant būdų kaip taupiai ir efektyviai apšildyti būstą. Jų įrengimas nereikalauja daug išlaidų, palyginus su geoterminiais šilumos siurbliais.

Oras oras sistemos montavimas

Šilumos siurbliai oras oras gali būti įrengti bet kokiose patalpose. Kaip jau minėjome, montuojami du blokai – vienas viduje, kitas – išorėje. Jie neužima daug vietos. Rekomenduojama, kad tarp išorinio ir vidinio bloko atstumas nebūtų didesnis nei 10 metrų. Abu blokus jungia varinis dujų vamzdynas, kuris paslepiamas po PVC apdaila.

Išorinis blokas turėtų būti montuojamas ant lygios vietos lauke taip, kad ant jo nepatektų vanduo, lietus, todėl geriausiai pasirinkti vietą, kurioje nebūtų stogo su nuolydžiu.

Supratę šilumos siurblių oras oras veikimo principą ir montavimą galėsite lengviau nuspręsti ar ši šildymo sistema jums tinkama. Norėdami sužinoti daugiau, kreipkitės į „Saulės grąža“ specialistus.