Susiduriu su mobingu darbe: kaip elgtis?

pagal | 2022-03-19

Kad ir kaip labai liūdna, tačiau mobingas darbe  vis dar gana dažna problema. Blogiausia, kad tie žmonės, kurie jį patiria – dažniausiai kenčia nuleidę galvas ir nieko nedaro. Tai, žinoma, yra labai blogai, kadangi tokiu atveju dažniausiai problema darosi tik didesnė ir galiausiai tenka kovoti su ja imantis labai rimtų priemonių, net teisės specialistų konsultacijų. O dažnai viskas buvo galėtų išspręsti kur kas paprasčiau.

Pokalbis su vadovu

Pirmiausia labai svarbu pasikalbėti su vadovu. Nors tai gali atrodyti labai sunku, tačiau šis žingsnis gali būti esminis. Kai kurie žmonės yra tokio charakterio, kad jie bendrauja šaltai ir patys nesupranta, kad elgiasi netinkamai.

Galbūt Jūsų vadovas yra vienas tokių ir jis paprasčiausiai nesupranta, kad jo bendravimo stilius yra problema. Žinoma, tai sužinoti galima tik po pokalbio. Kad ir kaip baisu. Tačiau pamačius, kad vadovas vis tiek nenori keistis – bus galima imtis tolimesnių žingsnių kovoje su netinkamu bendravimu.

O kaip kiti kolegos?

Labai svarbu kovoti ne vienam, tačiau su visa komanda. Tokiu atveju galima kur kas greičiau pasiekti našesnius rezultatus. Taigi, labai siūloma kalbėtis su kolegomis. Kai kurie tikrai teigia, kad nesijaučia blogai. Tai yra normalu. Tačiau jeigu rasite bent vieną žmogų, kuris irgi jaučiasi paveiktas netinkamo elgesio – tai jau didelis laimėjimas. Kovoti su kolega – bus kur kas paprasčiau.

Kai belieka – darbo inspekcija

Visgi, kai nei vadovas, nei kolegos nenori keisti savo elgesio – galiausiai lieka tik darbo inspekcija, kuri neatlygintinai gali padėti sutvarkyti beveik bet kokias darbo vietoje kylančias problemas. Svarbiausia yra nelaukti, kadangi kuo problema bus didesnė – tuo kova su ja bus ir sudėtingesnė. O darbo inspekcija reaguoja tikrai greitai, tad galiausiai viskas remiasi į darbuotojus, kurie ir yra įmonės kultūros dalis.

Svarbiausia taisyklė yra kuo greičiau kovoti su ta situacija, kuri Jūsų netenkina. Taip, suprantama, kad niekas nenori prarasti darbo vietos. Tai yra normalu. Tačiau nepamirškite, kad tai yra Jūsų gyvenimas ir tikrai nereikia jo leisti su nepalankiu vadovu, kuris engia.