Svarbiausi patarimai padangų sandėliavimui

pagal | 2022-03-08

Vis rečiau yra naudojamos visų sezonų padangos, kadangi su jomis gali būti šiek tiek nesaugu. Todėl žmonės pradeda vis labiau naudoti tik sezonines padangas. Dažnai žiemai yra pasirenkami mažesni ratlankiai, kadangi padangos būna pigesnės dėl mažesnių išmatavimų , o vasarą užsidedami didesni ratlankiai. Ar žinojote, kad pakeitus padangas, labai svarbu yra geras sandėliavimas kitų padangos , kad atėjus sezonui, jos būtų tinkamos naudoti. Retai kas persimontuoja padangas savo namuose ir todėl veža profesionalams, bet jas vis tiek reikia atsivežti pas save į namus arba į garažą. Vis dažniau vasarinės padangos yra sandėliuojamos garažuose. Retai kas pagalvoja, kad įmanoma blogai sandėliuoti padangas ir jos gali prarasti savo svarbias specifikacijas ir sutrumpės galiojimo laikas. Blogai sandėliuojamų padangų galiojimo laikas trumpėja, todėl gali reikėti jas utilizuoti ankščiau laiko.

Būtinai išvalykite padangas

Svarbu puikiai išplauti padangas, kad jos būtų švarios. Jūs galite jas plauti savo namuose, tiesiog pasiėmę šepetį, kibirėlį vandens ir ratlankiams skirto šampūno. Arba pasirinkti lengvesnį būdą ir tiesiog nuplauti juos savitarnos plovykloje ir taip reikės mažiau tvarkytis namuose. Padangos yra plaunamos, kad būtų pašalinami visi nešvarumai. Jei jūsų padangos yra nenumontuotos nuo ratlankių, tuomet pasirūpinkite, kad ir patys ratlankiai būtų gerai išplauti.

Svarbu yra sandarumas

Atkreipkite dėmesį, kad pakeitus padangas arba ratlankius, jie visuomet yra įdedami į didelius plastikinius maišus. Jie dedami tikrai ne tam, kad neišpurvintų jūsų automobilio salono, o tam, kad apsaugotų nuo savybių praradimo. Kuomet jau jūsų padangos maišuose ir dedate sandėliavimui, pasitikrinkite ar maišuose nėra drėgmės arba vandens lašelių. Jei yra drėgmės, tuomet viską išvalykite, kad būtų sausa. Labai svarbu pašalinti ir orą iš pačio maišo, o tai galite padaryti su dulkių siurbliu.

Kaip geriau jas sandėliuoti? 

Jūs galite turimas padangas sandėliuoti trimis būdais, pastatykite visas padangas vertikaliai, galite jas sudėti ant šonų arba padėti ant lentynų. Jei krausite į lentynas, pasistenkite nekrauti per aukštai. Jei padangos yra sumontuotos kartu su ratlankiais, tuomet stenkitės dėti taip, kad nenukristų ir nesusibraižytų ratlankiai.