Teisingas vaizdo stebėjimo kameros vietos parinkimas

pagal | 2022-03-28

Teisingas vaizdo stebėjimo kameros vietos parinkimas

Renkantis kameros montavimo vetą reikėtų atkreipti dėmesį į efektyviausią matymo laiką ir vengti stiprių šviesos srautų nukreiptų į kamerą. Idealiausios vietos yra montuoti kameras, kad matytusi įvažiavimas, praėjimas pro tvortą/bromą, garažų vartai, bei kiti įėjimai. Rekomenduojama vengti daug judančių objektų – gatvių su dideliu eismu, judančių medžių. Hikvision kameros turi Acusense technologiją, kuri leidžia išfiltruoti skraidančius paukščius, gyvūnus, judančius medžius ir t.t ir fiksuoti, bei siųsti pranešimus tik kai užfiksuoja automobilį ar žmogų įžengusį į Jūsų teritoriją.

Teisingas kamerų montavimas

Norint tinkamai matyti vaizdą ir aprėpti visą norimą stebėti teritoriją reikia ir tinkamai sumontuoti bei sureguliuoti kameras. Yra bendros taisyklės, kurių reikėtų vadovautis :

Montavimo aukštis turėtų būti ne mažesnis kaip 3 metrai.

Kamera palenkta žemyn turėtų būti apie 45 laipsnius.

Žinoma visi atvejai individualus ir reikėtų nuo stebimos aplinkos ir konkrečių kamerų modelių. Taip pat reikia įvertinti vaizdą ir nakties metu. Negali būti šviesos šaltinių nukreiptų į kameros objektyvą, taip pat jei naudojamos Hikvision Color Vu kameros – rekomenduojama, kad būtų bent jau minimalus foninis apšvietimas. Paprastai mieste esantiems namams foninės švieos pilnai užtenka, bet jei namas miške ir aplinkui nėra jokio apšvietimo – rekomenduojama rinktis kameras su IR pašvietimu.

Objektyvas ir jo parinkimas

Pradžioje svarbu nuspręsti ką norite per kameras matyti ir kokį matymo plotą kamera turi matyti. Pagal tai galima rinktis objektyvą. Dažnu atveju vienos kameros padengti visą teritoriją neužtenka, todėl reikia įsivertinti visus aplinkos parametrus – šviesos srautą, kampus, bei reikalingus stebėti objektus. Objektyvai gali būti fiksuoto židinio, arba reguliuojamo nuotolio židinio, todėl neskubėkite renkantis kameras, o pasikonsultuokite su pardavėju. Populiariausios kameros yra su F2,8mm objektyvu ir paprastai mato 100-110° kampą. Bet reikia turėti omenyje, kad kuo platesnis matymo laukas – tuo labiau išgaubtas vaizdas ir mažiau vaizdo detalumo. Jei reikalingi matyti objektai yra tolimesniu atstumu nuo montuojamų kamerų vietos – rekomenduodama rinktis F4, F6, F8 ar net F12mm objektyvais, arba motorizuotu-reguliuojamu objektyvu.