Šalikų įvairovė- kaip išsirinkti tinkamą?

pagal | 2022-03-29

Natūralus, šiltas šalikas apsaugos nuo šalčio, vėjo ir  tuo pačiu paryškina aprangos stilių. Populiariausi šalikai yra pagaminti iš natūralaus audinio, nes jie bus šilti, švelnūs, nealergiški, pralaidūs orui, bet kūnui perkaisti neleidžia. Plačiau galima būtų kalbėti apie jų spalvų ir raštų įvairovę, todėl juos paprasta derinti prie megztinių, paltų, ar palaidinių, itin populiarios klasikinės spalvos: ruda, garstyčių, pilka, kaštoninė ir kt. Šalikų raštai pasižymi natūralumu, nes jų gamyboje naudojamos skirtingos audimo technikos, daug prabangos suteikia natūralus pluoštas, tai gali būti merino, alpakos vilna.

Kaip derinti šaliką?

Kaip derinti šaliką su kitais  drabužiais griežtų taisyklių nėra, bet renkantis skirtingus aksesuarus: kepurę, šaliką, pirštines rekomenduojama, kad šie elementai tarpusavyje derėtų, nebent norėtumėt, originalaus stiliaus. Jeigu jūsų paltas išskirtinio modelio, tai prie jo tiks vienspalvis, klasikinio stiliaus šalikas, o jeigu paltas kuklus, vienspalvis, tuomet tiktų margas, ryškių spalvų aksesuaras. Šiais laikais madingi dedeli šalikai, pagaminti iš natūralaus audinio, šilti, lengvi galima užsimesti ant pečių, apsigaubti ir tikrai nesukaisite.

Merino vilnos vyriški megztiniai

Merino vilnos megztinis tiks prie kelnių, prie džinsų, puikiai atrodys dėvint ant marškinių, kokybiški drabužiai nedirgina odos ir nesugeria kvapų, iš merino vilnos pagaminti megztiniai yra švelnesni ir minkštesni, negu iš įprastos avies vilnos, dėvint iš šio pluošto drabužį, jausites patogiai ir komfortiškai, šiuos rūbus galima vilkėti žiemos ir vasaros metu, dėvint juos žiemą  drėgmės garai kondensuojasi pluošto viduje ir žmogui suteikia šilumos jausmą, o vasarą-  pluoštas drėgmę lengvai išgarina ir tuomet jaučiama maloni vėsa.

Ar dažnai reikia skalbti drabužius iš merino vilnos?

Per dažnai drabužius skalbti nepatartina, daug geriau juos išvedinti, o skalbti tik tuomet kai pasidaro neišvengiamas skalbimas. Nusidėvėjimas bus mažesnis jeigu pasirinsite tinkamas skalbimo priemones, viesesnį vandenį ir rūbą prieš skalbdami išversite į blogąją pusę, taip apsaugosit  nuo susitraukimo ir spalvos išblukimo. Geriausia yra perskaityti drabužio etikėtę ir laikytis visų skalbimo rekomendacijų.