Turto vertintojų pasirinkimo kriterijai

pagal | 2021-10-24

Turto vertintojai: kaip išsirinkti specialistą?

 

Turto vertintojai turi sukaupę skirtingą patirtį, todėl rinktis reikia atidžiai. Naudinga neskubėti ir atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus:

  • Kokia specialisto patirties. Kaip ir minėjome, specialistai turi sukaupę skirtingą patirtį, todėl nereikia stebėtis, jog kai kurie turto vertintojai darbus atlieka geriau, kiti prasčiau. Jeigu norite gauti aukščiausios kokybės įvertinimus, tuomet verta neskubėti rinktis ir atsižvelgti į sukauptą patirtį.
  • Ne ką mažiau svarbu tai, kaip save vertina specialistas. Jeigu siūlo pigias kainas, tuomet galima tikėtis, jog ir paslaugos bus atliktos nekokybiškai. Deja, bet patyrę specialistai nesiūlo pigių kainų. Būtent dėl to naudinga neskubėti ir pasirinkti tai, kas pasiūlytų geriausias sąlygas.
  • Patirties būtina, kaina turi būti adekvati, tačiau nereikia pamiršti ir to, jog ryšys labai svarbu, todėl būtina susipažinti su specialistu. Naudinga pasidomėti pasiūlymais, jog būtų galima išvengti nesklandumų.
  • Darbovietė – labai svarbu, todėl nereikia to pamiršti. Laisvai samdomi specialistai neretai dirba neatsakingai, todėl verta pagalvoti, ar reikia rizikuoti, ar geriau rinktis patyrusius, įmonėje dirbančius, specialistus, kurie pasiūlys palankias sąlygas.

Kada nereikalingi?

Turto vertintojai reikalingi visais atvejais, kai perkamas arba parduodamas būstas, pastatas ar kitas objektas. Tokiu būdu galima sužinoti tikrąją objekto vertę ir išvengti nesklandumą. Deja, bet labai dažnai pasitaiko, jog žmonės nesutaria dėl sumos ir tuomet kyla nesklandumai. Turto vertintojai tiksliai nurodys, kiek vertas objektas ir tuomet galima lengviau vesti derybas.

Ar darbas atliekamas sąžiningai?

Apie korupciją tenka girdėti labai dažnai. Gaila, tačiau su korupcija šiomis dienomis galima susidurti visur. Būtent dėl to patariama neskubėti ir turto vertintoją rinktis atidžiai. Kartais naudinga pasirinkti jį ne tik parduodamam objektui, bet ir pasirinkus norimą objektą, pasamdyti turto vertintoją ir paprašyti, jog įvertintų, kiek jis kainuoja. Tokiu būdu galėsite nedvejoti, jog pardavėjas nustatė sąžiningą kainą ir jums nereikės mokėti brangiau. Kartais naudinga pasidomėti turto vertintojais, kadangi darbo atlikimas priklauso ne tik nuo to, ar specialistas dirba sąžiningai, bet ir nuo patirties. Kartais specialistai darbus atlieka nekokybiškai, kadangi turi per mažai patirties. Tokiu atveju nereikia stebėtis, jog tenka mokėti už nekokybiškai atliktus darbus.