Ar sudėtinga atnaujinti elektros instaliaciją namuose?

pagal | 2022-04-28

Šviesos užsidega, kai paverčiate jungiklį, televizorius veikia, o šaldytuvas išlaiko maistą šaltą. Tai reiškia, kad elektros laidai turi būti tvarkingi, tiesa? Nebūtinai. Gali būti atvejų, ypač jei jūsų namas yra senesnis nei 40 metų, kai jums reikia atnaujinti elektros laidus dėl saugumo arba dėl to, kad esami laidai nebeatitinka jūsų šeimos energijos poreikių. Laidų perjungimas gali būti nepatogus ir brangus pasiūlymas, tačiau šiek tiek iš anksto planuodami galite sumažinti trikdžius ir netgi paversti darbą galimybe pridėti funkcijų, kurios padidins jūsų namo vertę.

Senesnių laidų saugos problemos. Remiantis Nacionalinės gaisrų prevencijos asociacijos 2009 m. tyrimu, netinkama laidų instaliacija yra pagrindinė gaisrų priežastis gyvenamuosiuose namuose. Kuo senesnis jūsų namas, tuo didesnė tikimybė, kad laidai gali būti pasenę arba nesaugūs. Seni laidai – net XX amžiaus pradžios rankenėlės ir vamzdžių laidai – savaime nėra pavojingi, tačiau, nebent buvote šalia, kai buvo statomas namas, negalite būti tikri, kad elektros sistema atitinka kodą. Be to, tokios medžiagos kaip laidų izoliacija laikui bėgant gali pablogėti. Jei nežinote, kada paskutinį kartą buvo tikrinta jūsų laidai, verta sumokėti licencijuotam elektrikui, kad jis vieną kartą patikrintų, ypač jei turite kurį nors iš šių įspėjamųjų ženklų: Pertraukikliai, kurie suveikia arba saugikliai, kurie nuolat perdega. Dilgčiojimo pojūtis palietus prietaisą. Mirgančios arba blankios šviesos. Nuolatinis degimo kvapas iš kambario ar prietaiso. Šilti, pakitusios spalvos arba kibirkščiuojantys lizdai. Visame name dvišakės neįžemintos išvados. Nėra įžeminimo grandinės pertraukiklio (GFCI) lizdų virtuvėse, voniose ir kitose drėgmės paveiktose vietose. Kita priežastis, kodėl verta apsvarstyti galimybę atnaujinti, yra ta, kad kai kurie vežėjai atsisako drausti namus su senesniais laidais arba ima iš savininkų didesnes įmokas.

Vietoj standartinės varinės vielos daugelyje septintojo dešimtmečio ir aštuntojo dešimtmečio pradžioje pastatytų namų yra aliuminio laidai, kurie laikomi pavojingais saugai. „Aliuminio laidų jungtys laikui bėgant dažnai atsipalaiduoja“, – sako meistras elektrikas, pedagogas ir kelių knygų apie laidus autorius Gregas Fletcheris. “Tai gali sukelti perkaitimą ir gali kilti gaisras prie lizdų, kai prie jų prijungiami prietaisai.” Patikrinimas gali nustatyti, ar saugu palikti laidus vietoje. Kartais prie talpyklų ir grandinės pertraukiklių pridedant varines jungtis, vadinamus jungtimis, galima išspręsti galimas problemas.