Kaip nusipirkti automobilį Lietuvoje?

pagal | 2021-07-28

Kaip nusipirkti automobilį Lietuvoje?

Turbūt daugelis iš mūsų esate susidūrę su automobilio pirkimu, ar pardavimu. Neveltui yra toks posakis automobilis džiaugsmą neša tik nusipirkus ir tik pardavus. Dabar norėtume plačiau papasakoti apie dėvėtų automobilių pirkimą. Jeigu neturite žinių Jums reikalinga automobilio patikra prieš pirkimą – kurią atlieka PatikrintasAuto komanda.

PatikrintasAuto

Žinojimas savo poreikius

Viskas aišku prasideda nuo Jūsų turimo biudžeto ir poreikio. Vienam bus reikalingas 5 Klases BMW juodas sedanas, kitam turint didelę šeimą reikalingas mini venas kaip Opel Zafira. Kiekvienas renkasi pagal savo poreikius, kuriuos nėra sunku nusistatyti.

Paieškos nusistatymas

Kai jau turite išsirinkę savo svajonių automobilį, bereikia išsirinkti jį pagal spalvą, metus, ridą ir komplektaciją, kuri ypač svarbi automobilių kainai. Mūsų patarimai būtų tokie:

  • Žiūrėti ne vien automobilio ridą. Kiekvienas automobilį eksploatuojame skirtingai, kadangi skirtingas vairavimo stilius ir skirtingi maršrutai, bei keliai kuriais važinėjame. Taip pat didelė rida niekada neatspindi realaus automobilio stovio. Kaip pvz galime paimti: Mieste eksploatuojamas automobilis mažais atstumais, tačiau dažnai sustojimais lemia didesnį automobilio nusidėvėjimą. O eksploatuojant automobilį ilgose distancijose važiuojant tokiu pat greičiu automobilis yra dėvimas minimaliai.
  • Metų klausimas. Jeigu stovėtų du įdentiški automobiliai, kurie visiškai vienodai, tačiau jų skirtumas yra pora metų, galime lažintis, jog dauguma mūsų pasirinktų tą automobilį, kuris yra jaunesnis. Gaila, tačiau tokių variantų retai pasitaiko praktikoje, žmonės yra linkę imti jaunesnį automobilį, ir mažiau atsižvelgia į stovį. Nevisi, turbūt supranta, jog ar automobiliui yra 14 ar 16 metų realiai nėra didelio skirtumo. Išimtis taikoma perkamiems naujiems ir 1-3 metų senumo automobiliams.
  • Komplektacija. Viena iš kainos sudedamųjų dalių, kuo geresnė komplektacija, tuo turėtų bent teoriškai būti aukštesnė kaina. Tačiau ne visi į tai kreipia dėmesį, kadangi pagrindiniai kriterijai tampą metai ir rida. Pastąrają mūsų tautiečiai mėgsta koreguoti.
  • Kaina. Yra vienas iš pagridinių faktorių įskaitant ir prieš tai paminėtus kriterijus. Nerekomenduojame rinktis pačio pigiausio automobilio rinkoje, kadangi dažniausiai būna užslėptų defektų, kurie betkada gali išlysti ir automobilio sąvininkas skuba jį parduoti. Taip pat nereikia rinktis pervertinto automobilio, kai nėra nei komplektacijos, nei gero stovio.

Kai turėsite išsirinkę savo svajonių variantą – pasinaudokite paslauga automobilio patikra prieš pirkimą

Straipsnį paruošė PazinkEuropa.lt komanda.