Buhalterinė apskaita: kodėl ji gali būti netvarkinga?

pagal | 2022-02-18

Kuomet buhalterine apskaita rūpinasi patyręs ir kvalifikuotas specialistas – išvengiame daugybės klaidų teikiant įvairius atsiskaitymus ir pildant svarbius dokumentus. Reikalinga ne tik kvalifikuota, bet ir pakankama darbo jėga. Taip pat svarbu nepamiršti ir įrankių, šiuo atveju – kompiuterinių programų, kurios palengvina apskaitos darbus. Šiame straipsnyje trumpai įvardysime klaidas, kurios lemia netikslią buhalterinę apskaitą.

Buhalterinei apskaitai atlikti neskiriama pakankamai dėmesio

Pagrindinė įmonių klaida yra bandyti sutaupyti lėšų, neskiriant jų reikiamam darbuotojų kiekiui pasamdyti. Darbo jėgos arba kvalifikacijos trūkumas yra netvarkingos, klaidingos buhalterinės apskaitos priežastis. Netvarkinga apskaita neretu atveju būna labiau nuostolinga tiek finansiškai, tiek vertinant sunaudotais laiko resursais – reikia iš naujo samdyti specialistus ir skirti jiems lėšų, gaišti laiką taisant apskaitoje įveltas klaidas. Jeigu norite užbėgti įvykiams už akių, rekomenduojame iš karto samdyti patyrusius, kvalifikuotus specialistus, kurie užtikrins, kad jūsų įmonės buhalterinė apskaita bus nepriekaištinga. Buhalterinės paslaugos – išmintingas sprendimas, kuris sutaupys jums laiko ir pinigų.

Neturintis tinkamos patirties buhalteris

Nepatyręs specialistas gali būti labai opi problema, jeigu įmonėje yra nuolatinė darbuotojų rotacija. Nuolat samdant naujus darbuotojus sudėtinga užtikrinti apskaitos patikimumą ir tikslumą. Net jeigu naujai pasamdytas buhalteris turi pradines žinias ir yra dirbęs su įvairiomis buhalterinėmis programos, atėjęs į naują darbovietę jis privalo susipažinti su darbo specifika, įvairiomis programomis. Visas šis procesas užtrunka tam tikrą laiko dalį, kuri varijuoja priklausomai nuo pačio darbuotojo. Tam, kad naujas darbuotojas dirbtų be reikšmingų klaidų, klaidų jis vis vien turės padaryti ir kartais tai gali atnešti didelius nuostolius. Šį procesą galima apeiti – iš karto samdyti patyrusį specialistą, kuris ne tik sumažins riziką pateikti buhalterinę apskaitą su klaidomis, bet ir galės patarti kitais buhalteriniais klausimais.

Netinkama apskaitos programa

Buhalterinė apskaita susideda ne vien tik iš darbuotojo ir jo skaičiavimų. Tam, kad būtų galima fiksuoti reikiamus įmonės apskaitos duomenis, reikalingos kompiuterinės programos. Dažnu atveju ilgai veikiančios įmonės turi kokią nors klasikinę programą, su kuria dirba jau kelis dešimtmečius ir iki šiol nesusimąsto ją pakeisti nauja. Sparčiai tobulėjant technologijoms jau yra sukurtos naujos, daug patogesnės programos, kurių dėka galima buhalterinę apskaitą tvarkyti lengviau, efektyviau ir greičiau. Naujesnė ir labiau efektyvi programa naudinga ne tik darbuotojui, bet ir įmonei, kurios buhalterinė apskaita yra tvarkoma. Nors naujos buhalterinės apskaitos programos diegimas ar atnaujinimas nėra pigus malonumas, tai yra investicija, kuri tikrai atsiperka ilgalaikėje perspektyvoje.