Chirurgas Nerijus Kaselis: „Operuojame skrandį, o ne galvą“

pagal | 2022-01-31

Siekiantys numesti svorio šiuo metu gali rinktis net iš kelių skirtingų alternatyvų. Visgi, jokio skirtumo, ar Jūsų pagalbininkas bus sportas, ar dieta, o gal skrandžio mažinimo operacija – pasiekti rezultatai kinta priklausomai nuo kiekvieno asmens pastangų, o natūralu, kad daugelis tikisi greito rezultato, tačiau nededa užtektinai pastangų, kad jis būtų.

Kaip teigia chirurgas Nerijus Kaselis, kuris atlieka skrandžio mažinimo operacijas: „Mes operuojame skrandį ir tai padeda žmonėms greičiau pajusti sotumo jausmą. Tačiau rezultatas galiausiai priklauso nuo kiekvieno asmens siekių bei tikslų, kadangi pakeisti mintis – operacijų pagalbą negalime“.

Sumažinamas noras valgyti

Skrandžio mažinimo operacijos – puiki galimybė suvaldyti didelį apetitą, kuris gali apsunkinti kasdienybę. Juk dažniausiai persivalgius ne tik auga svoris, tačiau taip pat daugelis žmonių jaučiasi labai apsunkę, jiems darosi sunku judėti .

„Operacijos tikslas yra padėti žmogui suvaldyti norą valgyti dideliais kiekiais. Tai yra daroma sumažinus skrandžio tūrį. Tai atlikti galima keliais skirtingais būdais, tad kiekvienu atveju tariamasi ir ieškoma tinkamiausio sprendimo individualiai“,- pasakoja chirurgas.

Po operacijos pasiekti rezultatai dažniausiai stebina. Galima numesti apie 70 procentų savo kūno svorio vos per du metus. Tai yra nuostabu. Žinoma, svarbiausia yra saikas. Tikslas yra ne numesti kuo daugiau svorio, tačiau išlaikyti tokį, kuris atitinka KMI viduriuką, galiausiai, kuris padeda žmogui būti sveiku.

Gretutinės ligos ir operacija

Kai kurie N. Kaselio pacientai klausia, ar gretutinės ligos nesutrukdys mėgautis šios operacijos nauda. Atsakyti tiksliausi gali chirurgas, tačiau reikia suprasti tai, kad pati operacija kaip tik gali padėti nugalėti daugelį ligų, kurios dažniausiai kankina žmones su dideliu svoriu.

„Operacijos yra nedaromos tokiu atveju, kai žmogus turi didelių problemų su širdimi arba kepenimis. Kiti atvejai yra reti, dažniausiai skrandžio mažinimo operacija yra padaroma sėkmingai. Ji kaip tik padeda nugalėti įvairias ligas, kurios yra susijusios su širdimi arba kraujagyslėmis. Paprasčiausiai sumažėjus svoriui dingsta ir daugelis ligų, kurias būtent ir sukelia per didelis, varginantis svoris“,- pasakoja chirurgas.

Bandykite mesti svorį kitais būdais

Jeigu norite sužinoti daugiau apie skrandžio mažinimo operacijas – siūlome domėtis N. Kaselio puslapyje gastroklinika.lt. Čia rasite ne tik išsamią info apie operaciją, tačiau taip pat ir patarimus, kurie turėtų Jums padėti kur kas paprasčiau susitvarkyti su savo svoriu. Pirmiausia reikia bandyti jį mesti kitais būdais, susitvarkius mitybą, o tik tokiu atveju, kai rezultato  nėra – laikas kreiptis konsultacijai pas chirurgą.