Darbuotojų paieška – ką reikia atlikti prieš interviu su potencialiu kandidatu?

pagal | 2021-12-20

Pirmiausia, nepasieksi reikiamo tikslo, jeigu apskritai nežinai ko ieškai. Tikriausiai, viso proceso pabaigoje dauguma darbdavių siekia atrasti tą „idealų“ kandidatą, tačiau pirmiausia reikia aiškiai apsibrėžti, ką reiškia tas „idealumas“ reikalingoje pozicijoje. Žinoma, kad kiekvienas darbdavys turi savus reikalavimus bei siekiamybes, tačiau neretai jie yra panašūs, tik skiriasi pagrindinės techninės charakteristikos. Dažniausiai nuo to ir prasideda darbuotojų paieška, todėl pirmiausia reikia atsakyti į šiuos klausimus:

  • Kaip šis darbuotojas papildys dabar ir taip veikiantį skyrių?
  • Kokių įgūdžių kandidatui dar trūksta iki efektyvaus pavestų užduočių vykdymo?
  • Kokios žmogaus charakterio savybės yra reikalingos pačiam darbuotojui?

Efektyvi darbuotojų paieška padeda atrasti reikalingą kandidatą, o atsakinėjant į šiuos klausimus yra lengviau suprasti, ko ieško pati įmonė ir nemažai atsakymų į juos galima išsiaiškinti labai greitai. Vos pažvelgus į gyvenimo aprašymą galima susidaryti pirminį vaizdą, tai yra ar potencialus darbuotojas turi reikalingas žinias, ar jis sėkmingai įsijungs į įmonę, ar dar dažniau į pačią komandą ir sutars su kolegomis. Aišku, kad visa tai geriau atsikleidžia tolimesniuose atrankos žingsniuose, tačiau kartais taip galima atsifiltruoti nereikalingus kandidatus ir taip sutaupyti nemažai laiko. Net ir užpildant jau egzistuojančią poziciją įmonėje, neužtenka pateikti seną darbo skelbimą, kuris buvo naudojamas praeitam darbuotojui pasamdyti. Taip yra dėl to, kad greičiausiai ši rolė per laiką pasikeitė, o kartu atsakomybės bei reikalingi įgūdžiai, todėl jį gali tekti atnaujinti ir taip užtikrinti, kad darbuotojų paieška vyktų sklandžiai.

Sekantis svarbus žingsnis yra tinkamas darbo skelbimo parengimas, nes reikia sudaryti gerą pirmąjį įspūdį, kuris turėtų taikliai atspindėti tai, ko jūsų įmonė nori iš darbuotojo, tai yra ne tik atitinkamų įgūdžių atitinkamiems darbams vykdyti, bet ir atgalinio atsako iš jūsų. Kitaip tariant, darbuotojų paieška turėtų būti abipusiai manai, nes ne tik jūs tikitės naudos iš kandidato, bet ir jis iš jūsų, ir dažniausiai tai neapsiriboja vien tik piniginiu atlygiu, o reikėtų atkreipti dėmesį į kompanijos klimatą ar darbuotojų tobulėjimo galimybes.