Kokias plyteles rinktis vonios kambariui?

pagal | 2021-12-20

Marmuro plytelės

Atrodo, kad marmuras nuolat ryškėja interjero dizaino tendencijose. Kartais jis naudojamas ant virtuvės stalviršių, o kartais – gyvenamosiose patalpose. Viena yra aišku, kad jis yra nesenstantis ir visada elegantiškas. Todėl šį sezoną jo negali nebūti vonios kambaryje. Tačiau dėl to, kad jis yra absorbuojantis ir linkęs keisti spalvą, vonios kambariuose vietoj natūralaus akmens vyrauja jo piešinį imituojančios plytelės. Tokios plytelės – tai puikus pasirinkimas ilgiems metams. Geriausia rinktis didelio formato akmens masės plyteles, kurios beveik imituoja tikrą marmurą, be to, vonios kambaryje sumažina dryžių skaičių.

Galiausiai verta paminėti, kad baltas marmuras su subtiliomis juodomis gyslelėmis praranda savo populiarumą, o jį keičia išraiškingesni raštai. Madingiausias pasirinkimas vonios kambariui – juodas arba šviesus marmuras, tačiau su ryškiu, spalvingu raštu.

Mažiau tauriųjų akmenų

Vonios kambaryje yra madingos ne tik marmuro imitacijos. Taip pat neabejotinai madingos plytelės, imituojančios kitus – mažiau taurius – akmenis. Tai granitas, bazaltas ir kalkakmenis. Būtų nepraktiška vonios kambaryje įrengti natūralią jų versiją. Jų išvaizdą imituojančios plytelės yra daug geresnės. Akmens motyvai vonios kambaryje – tai nesenstantis sprendimas, atsparus laikui. Šio tipo plytelės turėtų būti derinamos su lygiais paviršiais arba struktūrinėmis plytelėmis, kad visiškai atsiskleistų jų žavesys.

Žalios plytelės

Nors vonios kambariams dažniausiai pasirenkamos prislopintų ir neutralių spalvų plytelės, 2022 m. matysime neabejotiną posūkį link išraiškingesnių spalvų. Populiarios bus žalios spalvos plytelės, ypač butelio žalumo atspalvio. Tai taps tikra mados tendencija. Ši spalva jau seniai yra labai populiari interjero dizaine. Tačiau tik dabar ji visam laikui įžengė į vonios kambarį. Butelio žalia spalva yra natūrali ir kartu rafinuota – ji toli gražu nėra banali ir puikiai dera su kitais atspalviais. Madingos šios spalvos vonios kambario plytelės turėtų būti nedidelės ir glazūruotos, o pati forma nėra labai svarbi. Spalva čia turėtų groti pirmuoju smuiku.

Nereguliarūs raštai

Geometriniai plytelių raštai visada buvo labai populiarūs. Tačiau ateinantį sezoną bus atsisakyta griežtos simetrijos ir tvarkos. Vonios kambaryje bus madingos plytelės su netolygiai ant plytelių išdėstytais raštais. Todėl jie atrodo laisvi, net atsitiktiniai. Tai leidžia sukurti įvairesnį vonios kambario išplanavimą. Tokių plytelių mada atspindi platesnes dizaino tendencijas, kai pirmenybė yra teikiama individualumui ir galimybei išreikšti savo stilių bei skonį. Šios plytelės leidžia tai padaryti.