Dezinfekcinės priemonės – didelė svarba šiomis dienomis

pagal | 2021-10-02

Dezinfekcinių priemonių svarba

Šiais laikais, įvairiapusė higiena, švaros svarba kaip niekada aktyvi tema dėl pandėminės situacijos pasaulyje.  Dezinfekcinės priemonės naudojamos praktiškai visur : darbuose, namuose, ar net automobilyje, viešąjame transporte. Šių priemonių dėka apsisaugojame nuo įvairių kenksmingų bakterijų ir mikrobų, kurie yra žalingi žmogaus organizmui.  Jos yra skirstomos į skirtingas priemonių kategorijas, tad ir norėsime daugiau apie jas pasikalbėti.
Taip pat norime pabrėžti, jog aplinkoje vyrauja daug nešvarumų, ir bakterijų. Žinoma baisiausias iš jų šiomis dienomis COVID-19 virusas.
dezinfekcinės priemonės

Dezinfekcinių prekių saugiai galite įsigyti internetu už geriausią kainą – https://kaukes24.lt

Populiariausios dezinfekcinės priemonės bei pagalbinės medicininės prekės

  • Rankų dezinfekantai. Jų yra įvairių rūšių: daugiausiai naudojami purškiami dezinfekantai, tačiau taip pat naudojami ir geliai. Geliniai dezinfekantai panašiai kaip, rankų kremas patogus nešiotis kišenėje, ar rankinėje, jie neužima daug vietos.  O purškiamios dezinfekcinės priemonės skiriasi nuo dydžio, skirti pramoniam naudojimui, pavyzdžiui gamybos įmonėse, mažesni skirti naudojimui namuose ar biure.  Kokybiškos higienos priemonės turi neutralų kvapą.
  • Išorinių daiktų dezinfekcijai naudojami dezinfekantai. Jų taip pat galime rasti purškiamų, tačiau populiarumo šiomis dienomis sulaukė valomosios servetėlės. Jas yra labai patogu naudoti įvairioms rankenoms, prekybos centrų vežimėliams, ar kitiems paviršiams, kur dažnai prisiliečia žmonės.
  • Medicininės kaukės. Šios kaukės jau spėjo patapti mūsų aksesuaru, kadangi jų nešiojamas yra privalomas, o kai kur griežtai rekomenduotinas. Jų pagalba mažinami pandeminiai susirgimai visame pasaulyje. Kaukių galite rasti įvairiausių tipų vienkartinių medicininių, bei profesionalių respiratorių. Respiratoriai geriau, nei vienkartinės medicininės kaukės saugo mus nuo virusų. Juos plačiai naudoja įvairūs pramonės atstovai, statybininkai, dažytojai, kuomet susiduriama su kenksmingomis medžiagomis. Savo sveikata rūpintis verta.
  • Vienkartinės pirštinės.  Šios pirštinės plačiai naudojamos maisto pramonės atstovų, jos apsaugo nuo bakterijų ir mikrobų užnešimo į maisto produktus. Naudojamos taip pat kuomet susiduriame su nešvarumais, valant cheminėmis priemonėmis buities techniką, ar remontuojant automobilį.  O šiomis dienomis jos dažnai naudojamos, kuomet nenorima užsikrėsti virusu paliečiant nedezinfekuotą ir užkrėstą paviršių – kaip pavyzdį galime paimti parduotuvių prekių vėžimėlius ar krepšelius.
  • Chalatai. Ar kiti apsauginiai kostiumai, kurie mus saugo nuo įšorinių bakterijų. Panaudoti  juos galima vieną kartą, poto turime išmesti. Dažniausiai naudojami taip medicinoje, gamybos įmonėse, jog matyti nešvarumus. Privaloma spalva – balta.
  • Muilas. Skirtas palaikyti rankų higieną. Muilo dėka galima geriau nuplauti rankas ir palaikyti švarą ant kitų paviršių. Turime dažnai plauti rankas, ir tai daryti atsakingai.

Kaip ir galėjote pastebėti, visos dezinfekcinės priemonės tarpusavyje turi tam tikrą sąryšį. Svarbiausias dalykas yra higiena, dažnai plauti rankas ir dezinfekuoti patalpas. Po dezinfekcijos patartina patalpas pravėdinti, jeigu yra galimybės.

Kaip geriau apsisaugoti save ir kitus?

  • Dažnai plauti rankas su muilu ir mažiau liesti savo veidą. Kaip žinote bakterijos ir nešvarumai į organizmą patenka tuomet, kai rankomis liečiame veidą ar burną.
  • Kuomet einate į prekybos tinklą rinkitės tik dezinfekuotus vėžimėlius ar krepšelius. Rekomenduojame dėvėti papildomai ir pirštines. Tai reikalinga vardant saugumo, juk prekybos tinklai ar kiti atstovai nesužiūrės kiekvieno žmogaus, galbūt panaudotas vėžimėlis bus padėtas atgal tarp dezinfekuotų vėžimėlių? Pasirūpinkite savimi ir kitais. Jeigu pamatėte tokį atvėją, nedelsiant patraukite vėžimėlį į šoną.
  • Nešioti medicinines kaukes ar respiratorius nėra tikslo, jeigu jie nėra taisyklingai uždėdami ir prispaudžiami. Dažnai galime pamatyti, kaip žmonės uždarose patalpose, kur privalomas kaukių nešiojimas,  vaikšto su medicine kauke, su išlindusia nosimi, arba ji kabo ant smakro. Toks kaukės dėvėjimas yra visiškai bevertis, galbūt ir apsaugo jus nuo atsakomybės gauti baudą, tačiau rizikuojate kitų ir savo sveikata.

Portalas pazinkeuropa.lt rekomenduoja laikytis valstybės nustatytų reikalavimų ir būti atsakingu patiems. Jeigu būsime atsakingi naudodami dezinfekcines priemones taisyklingai, panašu, jog šią pandemiją įveiksime kartu.