Kada reikalingas mitybos planas?

pagal | 2021-10-03

Kada reikalingas mitybos planas?

Kai kurie žmonės nėra patenkinti savo kūno išvaizda. Vieni nori priaugti raumeninės masės, o antri – atsikratyti riebalinio sluoksnio nuo kūno ir taip sustangrinti kūną. Kaip jau daugelis turbūt žino, gražus kūnas susijęs su tinkama mityba ir sportiniu rėžimu. Bet jeigu skaičiuojant procentaliai, gražus kūnas sukuriamas išskirtinai mitybos dėka.

Yra gera patarlė – „esi tai, ką valgai“. Todėl valgydami nesveiką maistą, pvz. kebabus, picas, saldumynus, konditerijos gaminius ir pan., nesitikėkime atrodyti kaip aukštos klasės fitneso atstovai. Sveika mityba lemia apie 60-70 procentų jūsų kūno išvaizdos.

mitybos planas

Įsigyti mitybos planą reikėtų tiems, kurie nori pakeisti savo kūno išvaizdą pagal nusistatytus tikslus, tačiau patys neturi pakankamai žinių tam padaryti. Tuomet tokiems žmonėms rekomenduojama kreiptis į patyrusius trenerius, dietologus ar kitus asmenis, kurie turi reikiamas žinios šioje srityje. Tuomet toks specialistas sudaro mitybos planą, kuris yra pritaikytas būtent jums. Ką reiškią pritaikytas? Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas ir nėra idealios mitybos programos visiems. Juk tai, kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam, todėl rezultatų nebus.

Mitybos programa sudaroma pagal žmogaus tikslus, galimybes valgyti maistą tam tikru metu, turimus finansinius ištekliu (juk maistas kainuoja, o sveikas maistas yra gana nepigus), fizinį aktyvumą bei gyvenimo būdą, taip pat genetiką.

Maisto planas sudaromas tiksliai ir yra nurodoma valgymo valandos, reikalingų su maistu gauti kalorijų, angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekiai, taip pat reikalingas vandens kiekis, kurį reikėtų išgerti per parą.

Mitybos planas – tai geras būdas pradedančiajam užtikrinti, kad kiekvieną dieną yra suvartojamas reikalingas makroelementų kiekis, taip pat laikomasi sveikų mitybos įpročių. Juk sveika mityba ir yra raktas į sėkmę siekiant numesti kūno riebalinį sluoksnį ar tiesiog svorį, arba priaugti raumeninės masės. Tačiau dauguma žmonių tą nuvertina ir tiesiog ieško stebuklingų maisto papildų, kurie padės pasiekti tobulą kūną be pastangų, darbo ir prakaito. Deja, tokie būdai neegzistuoja, tad nustokime save apgaudinėti ir pradėkime dirbti tam, kad susikurtume tokį kūną, apie kokį visuomet svajodavome. Kiekvienas renkasi pats, tam pasirinkite protingai!