DVD video formato transkodavimas į naujus šiuolaikinius formatus

pagal | 2023-07-04

DVD vaizdo formatas buvo plačiai naudojamas praeityje. Tačiau su technologijų progresu ir naujais šiuolaikiniais formatais, DVD vaizdo formatas tapo pasenusiu ir nepalaikančiu aukštos raiškos bei geresnės kokybės vaizdo. Todėl daugelis žmonių nori transkoduoti DVD vaizdo įrašą iš diskų į naujus šiuolaikinius formatus.

DVD vaizdo formatas: kas tai?. DVD video formatas yra viena iš populiariausių formatų praeityje, naudojamų saugoti ir leisti vaizdo įrašus formatu 720×576 pikselių surašytus į .vob bylas. Jis buvo labai populiarus praeityje, kai daugelis žmonių filmus ar kitus vaizdo įrašus žiūrėjo per DVD grotuvus.

 

DVD formato trūkumai

Nepaisant DVD formato privalumų, jis turi keletą svarbių trūkumų, kurie verčia ieškoti naujų šiuolaikinių formatų.

Ribotos vaizdo kokybės ir raiškos palaikymas. DVD formatas turi ribotą galimybę palaikyti aukštos kokybės vaizdo įrašą. Jis negali atitikti šiuolaikinių aukštos raiškos televizorių arba kompiuterių rodymo standartų, dėl ko vaizdas gali būti prastai matomas arba net prarasti detalumą.

Ribota talpa. DVD diskai gali laikyti tik ribotą kiekį informacijos. Tai gali būti nepakankama, jei norite saugoti vaizdo įrašų kolekciją arba kitus medijos failus.

 

DVD video konvertavimas į naujus formatus

Norėdami pašalinti DVD formato trūkumas ir pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis, galite atlikti DVD video transkodavimą į naujus formatus. Konvertuokite DVD vaizdo įrašus į suderinamus formatus, kurie geriau atitinka šiuolaikinius vaizdo įrašų standartus ir įrenginių poreikius.

Pasirinkti tinkamą transkodavimo įrankį. Pirmas žingsnis yra transkodavimo įrankio pasirinkimas. Yra daugybė įvairių programų ir įrankių, kurie gali atlikti šią užduotį. Svarbu pasirinkti patikimą, lengvai naudojamą ir funkcionalią transkodavimo programą, kuri palaiko DVD formato konvertavimą.

Nustatyti naujo formato parametrus. Kai pasirinkote transkodavimo įrankį, reikia nustatyti norimų naujų formatų parametrus. Tai gali apimti vaizdo raišką, kodekus, garso atkūrimo ir kitas svarbias konfigūracijas. Svarbu pasirinkti optimalius parametrus, kurie atitinka jūsų poreikius ir užtikrina aukštą vaizdo ir garso kokybę.

Pradėti transkodavimo procesą. Kai visi parametrai nustatyti, galima pradėti DVD video transkodavimo procesą. Tai gali užtrukti tamtikrą laiką, tai priklauso nuo transkodavimo įrankio efektyvumo ir jūsų kompiuterio galingumo. Procesas apima DVD disko įdėjimą, konvertavimą į nustatytą formatą ir naujojo vaizdo įrašo išsaugojimą.

Patikrinti ir saugoti naująjį vaizdo įrašą. Baigus transkodavimo procesą, svarbu patikrinti rezultatus. Įsitikinkite, kad naujas video įrašas atitinka jūsų lūkesčius ir yra tinkamai konvertuotas (ar garso takelis atitinka vaizdą, nėra trūkčiojančio vaizdo), dažniausiai tai nutinka dėl silpnos kompiuterio techninės dalies (resursų). Tada galite išsaugoti naująjį vaizdo įrašą į išorinę laikmeną (USB, HDD, SSD), kuriuo galite naudotis jungiant prie kitų vaizdo atkūrimo įrenginių.

 

Populiariausi vaizdo formatai

Yra keletas populiarių šiuolaikinių vaizdo formatų, į kuriuos galima transkoduoti DVD video įrašą. Šie formatai užtikrina aukštą vaizdo ir garso kokybę bei didesnį suderinamumą su šiuolaikiniais įrenginiais. Kai transkoduojate savo DVD vaizdo įrašą, galite pasirinkti vieną iš šių šiuolaikinių formatų:

MP4 (MPEG-4). MP4 (MPEG-4) yra plačiai naudojamas vaizdo formatas, kuris palaiko aukštą raišką ir geros kokybės vaizdo srautą. Tai plačiai žinomas video formatas, naudojamas ne tik kompiuteriuose, bet ir įvairiuose įrenginiuose, tokiuose kaip išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji televizoriai.

AVI (garso-vaizdo įrašas). AVI (Audio Video Interleave) yra kitas populiarus vaizdo formatas, kuris palaiko aukštą kokybę ir gali būti naudojamas įvairiuose įrenginiuose. Tai yra universalus formatas, kurį palaiko kompiuteriai, todėl jis yra patogus ir populiarus.

MKV („Matroska“ vaizdo įrašas). MKV (Matroska Video) yra modernus vaizdo formatas, kuris taip pat užtikrina aukštą vaizdo ir garso kokybę. Jis yra labai populiarus tarp vartotojų, kurie siekia geresnės kompresijos ir kokybės santykio. MKV formatas taip pat gali saugoti daug subtitrų ir garso takelių, todėl jis yra naudingas, jei norite turėti daugiau pasirinkimo galimybių.

Daugiau išsamesnės informacijos apie video medžiagos transkodavimą galima pasiskaityti svetainėje: https://videoaudioskaitmeninimas.lt/