Ką pamatyti skirtingose šalyse?

pagal | 2023-03-29

Natūralu, kad nuvykus į kitas šalis norime pamatyti kaip įmanoma daugiau skirtingų dalykų, kurie leistų susipažinti su tos šalies kultūra, papročiais, istorija, gamta ir kitais panašiais dalykais. Todėl ruošiantis į bet kokią kelionę, visada reikia atlikti namų darbus, kad jau iš anksto žinotumėte, ką verta pamatyti ar aplankyti. Todėl šiame straipsnyje pasirinkome gana skirtingas šalis, kad būtų įdomiau sužinoti, ką verta pamatyti, jeigu pasirinksite būtent tokios krypties kelionę.

Ką pamatyti Maroke?

Kelionė į Maroką gali būti tikrai nepamirštama, todėl jeigu ir pasirinkote tokią kelionę, štai ką verta pamatyti joje:

  • Marakešas. Tai išskirtinis miestas savo senamiesčiu, ten smarkiai verda prekyba, todėl galima atrasti visko. Dar labai svarbu paminėti tai, kad eismas šioje vietovėje yra labai aktyvus, todėl reikia saugotis pravažiuojančių mašinų ar motorolerių, nes kai kam eismas gali pasirodyti visai be taisyklių.
  • Agafajaus dykuma. Daugeliui tai yra egzotika ir tokius vaizdus galima pamatyti ne kiekvieną dieną. Nors kai kas gali sakyti, kad dykumą yra matę per televizorių, tačiau ją pamatyti gyvai yra visai kitas pojūtis.
  • Mėlynasis miestas. Tai dar viena didelio dėmesio susilaukianti vieta, nes tokį vaizdą galima pamatyti tik kartą gyvenime, tai yra visas miestas nudažytas mėlyna spalva, tai yra gatvės, namai, laiptai ir panašiai.

Ką pamatyti Madeiroje?

Jeigu nusprendėte, kad šį kartą apsisprendimą laimėjo kelionė į Madeirą, tai šioje šalyje galite pamatyti ir aplankyti štai ką:

  • Kabo Žirau – tai tarsi apžvalgos vieta, kuri įkurta ant aukštos kalvos (aukštis yra apie 580 m.), todėl čia atsiveria nuostabus vaizdas. Aišku, labai svarbu žinoti tokį faktą, kad ten vaikščiojamoji dalis pagaminta iš permatomo stiklo, todėl ne visiems gali būti labai jauku.
  • Madeiros sostinė – tai vienas gražiausių miestų visoje Madeiroje, todėl sostinę aplankyti privaloma kiekvienam. Tokia vieta tinka ramesniam poilsiui, ilgiems pasivaikščiojimams.
  • Paplūdimiai – Madeira yra išskirtinė ir tuo, kad ji turi nemažai labai gražių paplūdimių. Tad tikrai nesunkiai galima atrasti paplūdimių sąrašą, kuriuos rekomenduojama aplankyti.

Ką pamatyti Turkijoje?

Nors dažniausiai kelionė į Turkiją asocijuojasi su ramiu poilsiu, tačiau atvykus čia, galima pamatyti tikrai ne vieną įspūdingą vietą:

  • Pamukalė – tikriausiai šį pavadinimą girdėjote ne kartą, bet tai nieko neįprasta, nes tokia vieta verta dėmesio. Tikrai antros tokios vietos niekur neįmanoma aplankyti, todėl Pamukalė turėtų būti vienas iš lankytinų prioritetų.
  • Žaliasis kanjonas – tai ne ką mažiau įspūdingesnė vieta. Ją aplankyti galima plaukiant laivu, tad tai kartu gali būti ir puiki pramoga.
  • Įvairūs turgūs – turbūt ne kartą teko girdėti, kad Turkai garsėja savo turgumis, todėl ten apsilankyti verta. Tik svarbu nepamiršti vieno svarbaus dalyko – derėjimosi, nes tai yra neatsiejama apsipirkimo dalis.