Kodėl kieme verta statyti malkinę?

pagal | 2022-01-31

Mediena yra viena iš pagrindinių medžiagų, naudojamų namų erdvėms šildyti. Tai yra santykinai pigus ir efektyvus  namų aprūpinimo šiluma būdas, tačiau kad malkos galėtų gerai atlikti savo funkciją, jos pirmiausia turėtų būti sausos. Štai kodėl kiekvienais metais, kai artėja kuro surinkimo terminas žiemai, galvojame apie tai, kaip organizuoti medienos laikymo vietą. Žemiau mes aptarsime, kaip geriausiai laikyti malkas, kad jos nesudrėktų.

Geros malkos yra sausa mediena. Jų sandėliavimui reikia užtikrinti tokią vietą, kurios jokiu būdu nepasieks drėgmė. Žinoma, nedaugelis iš mūsų turi galimybę malkas sandėliuoti namuose. Todėl gali prireikti pritaikyti tinkamą erdvę sode.

Nuo ko priklauso, kaip laikyti medieną?

Kaip laikyti medieną, priklauso nuo daugelio veiksnių, bet visų pirma nuo jos rūšies ir naudojimo. Ją galime laikyti tiek viduje, tiek lauke – pastaruoju atveju labai svarbu, kad mediena būtų apsaugota nuo lietaus. Geriausias sprendimas, kai reikia laikyti medieną lauke, yra speciali malkinė.

Drėgmės lygis

Saugant medieną, svarbiausia išlaikyti tinkamą drėgmės lygį – kiekviena rūšis šiuo atžvilgiu yra skirtinga. Tai ypač svarbu malkoms, nes neperleidžiama žaliava yra ne tik daug mažiau efektyvi savo energetinės vertės požiūriu, bet ir degimo metu išskiria daugiau kenksmingų medžiagų, o tai turi didelį poveikį oro grynumui.

Medienos laikymo sąlygos

Malkoms reikalingos specialios laikymo sąlygos – jas verta pakuoti į tinklinius maišelius, dėl kurių joms bus lengviau išlaikyti reikiamą drėgmės lygį. Laikant jas lauke, verta išsirinkti tokią malkinę, kuri nepriklausomai nuo oro sąlygų visapusiškai apsaugotų kurą nuo drėgmės.

Pagrindiniai malkinės privalumai

Malkinė namų kieme yra geras sprendimas, ypač mažų sodų savininkams. Pastogės dėka mediena yra sandariai padengta ir tuo pačiu metu turi tinkamą vėdinimą. Malkinės gali būti įvairių rūšių, ji gali turėti įmontuotą stogą ir šonus, tačiau ji taip pat – šonines sienas grotelių pavidalu, tada mediena bus pučiama ir džiovinama nepriklausomai nuo vėjo krypties. Ir žinoma, dar vienas svarbus privalumas naudotojams – praktiškumas ir funkcionalumas. Suorganizavus medienos krūvą patogioje vietoje, galima bus patogiai ją pasiekti bet kuriuo paros metu.