Kokioms patalpoms tinkamiausi granuliniai katilai?

pagal | 2022-01-31

Tarp visų kietojo kuro šildymo katilų, granulinių įrenginių paklausa pastaruoju metu auga labiausiai. Ir stebėtis to ko gero nereikėtų, įvertinus visus pranašumus, kuriuos šio tipo šilumos šaltiniai turi palyginus su kitais. Jų pliusai išryškėja dar labiau, jei kalbėtume apie modelius su dviguba kamera, skirta tiek granulėms tiek ir kitoms kietojo kuro rūšims. Tarp pagrindinių šio tipo katilų pliusų reikėtų paminėti:

  • Greitas įšilimas ir reikiamos temperatūros palaikymas. Aukštas granulių naudingumo koeficientas ir įrenginių galingumas leidžia katilams užtikrinti ir išlaikyti nustatytą temperatūros lygį net ir didelėse patalpose.
  • Jėgų ir laiko taupymas. Automatizavimo dėka, granuliniai katilai praktiškai nereikalauja pastovios priežiūros, skirtingai nei įrenginiai pritaikyti malkoms ir Tinkamai suprogramavus ir parinkus nustatymus, katilas gali veikti net iki kelių dienų be šeimininko įsikišimo.
  • Kuro saugojimo patogumas. Vienintelis reikalavimas, keliamas granulių saugykloms – mažas drėgnumas. Jų nereikia papildomai džiovinti, ar kitaip paruošti naudojimui, o supakuotos maišuose, jos nepalieka jokių šiukšlių ar dulkių ir yra visiškai saugios.
  • Ekologiškumas, Tarp visų kietojo kuro rūšių, granulės yra ko gero ekologiškiausios, nes savyje neturi jokių priemaišų ar natūralių sakų. Dėl šios priežasties, jos palieka labai nedaug pelenų, o į aplinka yra išmetama visiškai nedaug sodžių ir kitų nešvarumų.

Kalbant apie granulinių katilų pritaikymą, tai tikroji jų nauda pasijaučia kai tenka pasirūpinti didelių patalpų apšildymu. Būtent šio tipo kuras yra vienintelis iš kietųjų variantų, kuris yra naudojamas ir pramonėje. Laikai kai katilinėse dirbdavo keli žmonės, kad galėtų pastoviai papildyti degimo kameras kuru, jau seniai praėjo ir dabar automatikai yra pavesta atlikti tokius darbus.

Tas pats liečia iš privatų sektorių, kiekvienas kiek didesnio namo šeimininkas žino kiek jėgų, pastangų ir laiko atima šaltesnėmis žiemos dienomis užtikrinti komfortišką temperatūrą patalpose. Granuliniai katilai leidžia minimizuoti šias pastangas ir visiškai supaprastina šildymo sistemos priežiūrą. Automatika užtikrina nustatymų palaikymą, o granulių bunkeryje esančio kuro pakanka gerokai ilgesniam laikui, per kurį, kūrenant malkomis, tektų bent kelis kartus papildyti ištuštėjusią kamerą.