Kuri kavos rūšis yra geriausia?

pagal | 2022-12-02

 Kiekvienas girdėjęs apie gėrimą „kava“. Ji gaminama iš „pupelių“. Kad ir kaip būtų keista, tačiau šis gėrimas yra pats dažniausiai pasaulyje (po vandens). Kavos rūšių yra ne viena ir pasirinkti tinkamiausią gali būti nelengva. Tad OKava.lt komanda padės išsiaiškinti, kuri kavos rūšis yra geriausia ir kaip pasirinkti tai, kas tinkamiausia būtent jums. Tad mažiau kalbų, daugiau žinių.

Kavos pupelių atsiradimas

Prieš gilinantis į geriausias kavos rūšis, reikalinga trumpai pasiaiškinti, kaip šis gėrimas apskritai atsiranda ant mūsų stalo esančiuose puodeliuose. O tas kelias yra ilgas. Pirmiausiai šiltuose kraštuose auga kavamedžiai, kurie subrandina vaisius. Tie vaisiai, arba tiksliau uogos, turi minkštimą ir kauliuką. Minkštimas naudojamas tik arbatai gaminti, jame kofeino beveik nėra. Tuo tarpu kauliukai atskiriami, apdorojami, vėliau skrudinami ir virsta „kavos pupelėmis“, kurias sumalus, gaminame gėrimą, kurį taip mėgstame. Tų uogų arba „pupelių“ yra trys tipai, kurie skiriasi vienas nuo kito pagal daugelį savybių: užauginti reikalingas sąlygas, stiprumą, kofeino kiekį, skonį, aromatingumą bei žinoma, kainą. Tai būtų liberika, robusta ir arabika. Turbūt kiekvienas girdėjęs šias rūšis, tačiau kyla klausimas: kuo jos skiriasi?

Kavos pupelių rūšys

Kalbant apie liberiką – tai paprasčiausia rūšis, naudojama kavos gėrimams gaminti, kurie yra itin greitai paruošiami, miltelių pavidalu, dažnai mišinyje būna ir cukraus. Šie gėrimai mėgstami ypač jaunimo. Šiai kavai užauginti nereikia jokių ypatingų oro sąlygų, todėl ji ir yra itin pigi, naudojama masinei gamybai.

Robusta – tai stipresnė kavos rūšis, kurio yra didelis kiekis kofeino. Ne kiekvienam ji patinka, tačiau ji pasižymi aiškiu ir tvirtu skoniu, lyginant su liberika ar arabika. Ją užauginti sunkiau nei liberiką, tačiau lengviau nei arabika, jo kaina taip pat vidutinė.

Arabika – populiariausia ir kokybiškiausia kavos rūšis pasaulyje, labai vertinama gurmanų. Šviežiai paskrudintą arabikos kavą rasite čia. Ji yra žymiai aromatingesnė nei liberika ar robusta, tačiau pasižymi švelnesniu skoniu ir kofeino lygiu. Nepaisant to, būtent arabika ir yra brangiausia iš paminėtų rūšių. Bet jeigu kalbant, kuri yra geriausia – tai ir būtų šis kavos tipas.

Santrauka apie kavos rūšis

Auginamos tik trys kavos rūšys: arabika, liberika, robusta. Pati geriausia ir kokybiškiausia yra arabika, todėl ją ir mėgsta gurmanai bei įprasti žmonės. Deja, jos kaina didžiausia, nes už kokybę reikia ir susimokėti. Na, o jeigu reikia šviežio skrudinimo kavos pupelių gera kaina, pagelbės „OKava.lt“.