Mokesčių grąžinimas dirbantiems užsienyje – kokių dokumentų prireiks ir kur kreiptis?

pagal | 2022-11-28

Mokesčių grąžinimas dirbantiems užsienyje – kokių dokumentų prireiks ir kur kreiptis?

Ar žinojote, jei esate dirbę užsienyje, galite turėti teisę susigrąžinti mokesčius. Šiame straipsnyje rasite informacijos, kurią reikia žinoti apie mokesčių deklaravimą, kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis pagalbos .

Informacija: Ką reikia žinoti apie mokesčių pildymą

Pirmiausia turėtumėte susipažinti su šalies, kurioje dirbate, mokesčių įstatymais. Skirtingose šalyse galioja skirtingos mokesčių taisyklės, todėl svarbu, kad suprastumėte savo, kaip tarptautinio darbuotojo, teises ir pareigas. Taip pat turėtumėte patikrinti, ar tarp jūsų gimtosios šalies ir šalies, kurioje dirbate, nėra sudaryta dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis – tai gali padėti palengvinti procesą.

Kai tai padarysite, kitas žingsnis – surinkti visus reikiamus dokumentus. Tai – darbdavio algalapiai, banko išrašai, kuriuose nurodytos visos su darbu susijusios pajamos ar išlaidos, ir kiti dokumentai, įrodantys, kad turite teisę susigrąžinti mokesčius. Jums taip pat reikės asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, pavyzdžiui, paso arba asmens tapatybės kortelės. Taip pat svarbu prisiminti, kad kai kuriose šalyse norint susigrąžinti mokesčius reikia užpildyti tam tikras formas – dokumentus. Tad prieš pateikdami šias formas įsitikinkite, kad jos užpildytos teisingai, kadangi dažnai jos yra parašytos užsienio kalba.

Kur kreiptis pagalbos

Jei nesate tikri, kaip užpildyti mokesčių deklaraciją , nesijaudinkite – internete yra daugybė šaltinių ( užsienio mokesčių inspekcija ir kiti pagalbiniai puslapiai), bei įmonių, kuriose gali padėti, jog mokesčių grąžinimas taptų paprastesniu. Šios įmonės specializuojasi teikdamos pagalbą grąžinant mokesčius užsienyje dirbantiems žmonėms, turi tam pakankamai patirties. Todėl nebijokite ieškoti pagalbos, jei jos reikia.

Galiausiai nepamirškite, kad mokesčių deklaracijos pildymas gali būti ilgas procesas, kuriam reikia pateikti tinkamus dokumentus ir informaciją, kad būtų grąžinta visa priklausanti suma. Profesionalai gali jums padėti ir užtikrinti geriausią įmanomą rezultatą. Taigi, jei jaučiatės prislėgti, ar pasimetę – nedvejodami kreipkitės. Paslauga sąlygiškai kainuoja nedidelius pinigus, tačiau jos dėka galite nebesukti galvos kaip ir ką atlikti.

Kodėl žmonės nepasinaudoja mokesčių grąžinimo paslauga?

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės nesinaudoja mokesčių grąžinimo paslauga, yra ta, kad jie apie ją nežino. Jie gali manyti, kad pateikti mokesčių deklaraciją užsienyje yra pernelyg sudėtinga arba užima daug laiko, todėl apskritai vengia tai daryti. Tačiau specialisto pagalba gali daug ką pakeisti, įsitikinkite patys.