Logotipų kūrimas ir vizualinis identitetas ir jo svarba verslui

pagal | 2022-09-12

Logotipas yra daugiau nei tik gražus paveikslėlis. Tai – jūsų įmonės vizualinis identitetas, kuriuo perteikiama, kas esate, ką darote ir už ką pasisakote. Stiprus logotipas yra esminė bet kurio sėkmingo prekės ženklo ar verslo dalis.

Kuriant logotipą reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, pavyzdžiui, spalvas, tipografiją ir ikonografija. Tačiau vienas iš svarbiausių dalykų, kurių reikia nepamiršti, yra tai, kad jūsų logotipas turėtų būti paprastas ir lengvai įsimenamasLogotipų kūrimas yra sudėtingas dalykas, tai padaryti sugebės tik profesionalus dizaineris, tačiau pasidalinsime patarimais, kaip jis turi atrodyti, jog žinotumėte ko reikalauti ir įsitikinti, jog paslaugos yra kokybiškos.

Svarbiausi dešimt patarimų kuriant logotipą:

1. Išlaikykite jį paprastą

Jūsų logotipas turėtų būti lengvai suprantamas ir atpažįstamas. Venkite naudoti per daug spalvų ar sudėtingų raštų, nes dėl to logotipą bus sunkiau įsiminti. Naudokite ne daugiau kaip dvi ar tris spalvas, švarias linijas ir formas.

2. Padarykite jį unikalų

Jūsų logotipas turėtų būti kitoks nei visi kiti jūsų pramonės šakos logotipai. Tai padės jums išsiskirti iš konkurentų ir padarys jūsų prekės ženklą labiau atpažįstamą. Venkite bendrinių piktogramų ar klipų ir būtinai prieš baigdami kurti dizainą, atlikite išsamią esamų logotipų paiešką.

3. Naudokite stiprią tipografiją

Jūsų logotipas turi būti lengvai įskaitomas, net jei jis rodomas nedideliu dydžiu. Venkite sudėtingų ar dekoratyvinių šriftų, kuriuos gali būti sunku perskaityti. Vietoj to naudokite paprastus šriftus, kuriuos lengva įskaityti.

4. Atsižvelkite į ikonografiją

Piktograma arba simbolis gali būti veiksmingas logotipo priedas, padedantis jį geriau įsiminti. Rinkdamiesi piktogramą įsitikinkite, kad ji yra susijusi su jūsų prekės ženklu ir lengvai atpažįstama. Venkite sudėtingų ar abstrakčių piktogramų, kurios gali klaidinti žiūrovus.

5. Pagalvokite apie spalvas

Spalva yra viena iš svarbiausi logotipo aspektai. Pasirinktos spalvos turėtų būti tinkamos jūsų prekės ženklui ir lengvai atpažįstamos. Venkite naudoti per daug spalvų, nes dėl to logotipą gali būti sunkiau įsiminti.

6. Atsižvelkite į neigiamą erdvę

Neigiama erdvė – tai aplink logotipą palikta tuščia erdvė. Šią erdvę galima panaudoti kuriant įdomų ir unikalų dizainą. Naudodami neigiamą erdvę, įsitikinkite, kad bendras dizainas vis tiek yra paprastas ir lengvai suprantamas.

7. Pasirūpinkite, kad jis būtų keičiamo mastelio

Jūsų logotipą turėtų būti galima sumažinti arba padidinti neprarandant jo kokybės ar poveikio. Tai ypač svarbu, jei planuojate logotipą naudoti įvairioje rinkodaros medžiagoje, pvz., vizitinėse kortelėse, interneto svetainių reklaminiuose skydeliuose ar socialinės žiniasklaidos pranešimuose. Įsitikinkite, kad jūsų logotipas sukurtas vektoriniu formatu, kad jį būtų galima lengvai pritaikyti.

8. Pagalvokite apie ateitį

Kurdami logotipą pagalvokite, kaip jis atrodys ateityje. Venkite tendencijų ar dizaino elementų, kurie greitai pasensta. Vietoj to rinkitės nesenstantį dizainą, kuris bus aktualus ir po 10 ar 20 metų.

9. Gaukite grįžtamąjį ryšį

Prieš baigdami kurti logotipą, svarbu gauti kitų atsiliepimų. Parodykite savo logotipą draugams, šeimos nariams ir kolegoms ir sužinokite, ką jie mano. Taip pat galite naudoti internetines apklausas arba apklausas socialiniuose tinkluose, kad surinktumėte platesnės auditorijos atsiliepimus.

10. Pasamdykite profesionalų dizainerį

Jei norite sukurti tikrai unikalų ir įsimintiną logotipą, reikia samdyti profesionalų dizainerį. Profesionalas galės atsižvelgti į visus pirmiau išvardytus veiksnius ir sukurti logotipą, kuris puikiai atspindės jūsų prekės ženklą. Jis taip pat galės pateikti kelias logotipo versijas, kad galėtumėte pasirinkti, jūsų manymu, geriausią.

Daugiau informacijos galite rasti nuorodoje https://dalmantaite.com/vizualus-identitetas/pasitikrinkite-ar-nedarote-siu-brandingo-klaidu-1-dalis/