Sniego valymas – praktiniai patarimai ruošiantis

pagal | 2022-09-14

Žiemos sezonas dažniausiai prigauna ne tik kelininkus, bet ir visus likusius netikėtai ir kartais tampa sunku net išeiti iš namų, o jeigu sniego valymo yra nemažai, tai su kastuvu gali apskritai nepavykti nieko padaryti. Todėl reikia pasvarstyti apie kitus variantus. Tarkime, kad turite reikiamą techniką, tačiau jeigu nesate su ja dirbę, tai visas procesas gali tapti šiek tiek komplikuotas. Pirmiausia, reikia suprasti, kaip tinkamai pastatyti valytuvą, kaip su juo važiuoti, kad visko nereiktų kartoti ir kaip susitvarkyti su sunkiai privažiuojamomis vietomis. Norėdami šiek tiek pagelbėti tam, kad sekantis sniego valymas būtų šiek tiek malonesnis, duosime keletą patarimų.

Kaip ir beveik visur, taip ir čia reikia tinkamai pasiruošti. Pirmiausia reikia tinkamai persiskaityti valytuvo naudojimą instrukciją, nes visi jie yra skirtingi, o viską aptarti iš karto būtų praktiškai neįmanoma. Taigi nesvarbu, kokį prietaisą turite, reikia jį žinoti mintinai arba dar geriau yra pasikonsultuoti su profesionalu prieš dar jį perkant tam, kad būtų paaiškintos visos specifikos ir būtų parinktas geriausiai Jūsų lūkesčius bei Jūsų kiemą atitinkantis prietaisas.

Taip pat yra svarbu prieš pradedant dirbti su reikiama technika turėti visą reikiamą saugos įrangą, tai yra virvę traukimui, įrankių dėžę, gesintuvą, pirmosios pagalbos vaistinėlę, užvedimo laidus ar net tokius atrodytų nesvarbius dalykus kaip kastuvas ir smėlis su druska. Aišku, kad papildomi šilti drabužiai taip pat nepakenks.

Kitas svarbus aspektas, kuris gali padėti užtikrinti, kad sniego valymas įvyks be didesnių problemų yra transporto priemonės techninės būklės patikra. Tai reiškia, kad reikia atkreipti dėmesį į padangų slėgį, stabdžių skystį, alyvą bei svarbiausius variklio mazgus. Čia problemų tikrai neturi būti ir jeigu viskas yra tvarkoje, tai drąsiai galite pradėti darbus.

Aišku, kad ne visada visi darbai prasidės ir užsibaigs per trumpą žiemos dieną, todėl reikia atkreipti dėmesį į tinkamą apšvietimą tam, kad tamsa netaptų neišsprendžiama problema. Bei svarbu yra tinkamas svorio paskirstymas transporto priemonėje, ypač jos gale tam, kad sniego valymas su ja būtų stabilus bei ji turėtų geresnį sukibimą su kelio danga.

Plačiau apie sniego valymą galima pasiskaityti čia: https://arbora.lt