Naudingos programos darbui biure

pagal | 2022-02-01

Šiuolaikinis darbas biure yra praktiškai neatsiejamas nuo kompiuterių ir su jais susijusios technikos naudojimu. Praktiškai neįmanoma įsivaizduoti pozicijos, įmonių ir organizacijų administracijoje, kurios darbams atlikti būtų galima apsieiti be kompiuterio ir žinoma, be tam tikrų programų naudojimo. Pastarosioms šiuolaikiniame versle yra skiriama labai daug dėmesio, ypač atsiradus tokioms tendencijoms kaip efektyvumo didinimas bei procesų automatizavimas.

Programos, kuriomis dirba biurų ir ofisų darbuotojai, turi būti ne tik patogios, bet ir jų pagalba žmonės turėtų atlikti darbus greičiau ir efektyviau. Dėl šios priežasties, vis dažniau yra sutinkama programinė įranga, leidžianti atlikti daug skirtingų veiksmų arba suteikianti galimybė apdoroti duomenis ir dokumentus, su kuriais ankščiau galimybės dirbti tiesiog nebuvo.

Tarp pagrindinių programų, be kurių darbas šiuolaikiniame biure praktiškai neįmanomas yra visiems labai gerai pažįstamas Microsoft Office paketas. Jame yra surinkti įrankiai, kurių pagalba galima atlikti tokius darbus kaip kurti ir redaguoti dokumentus, pildyti lenteles ir atlikti matematinius skaičiavimus, vesti duomenų bazes, siųsti bei gauti elektroninius laiškus. Panašaus tipo programos yra siūlomos ir kitų gamintojų tačiau jų esmė lieka ta pati – suteikti galimybė darbuotojams atlikti visas pagrindines procedūras kompiuterio pagalba ir perkelti duomenis į skaitmeninį formatą.

Būtent galimybė disponuoti informacija savo kompiuteriuose suteikia galimybes greito jos apdirbimo, sisteminimo ir išnaudojimo įvairių užduočių atlikimui bei analizavimui. Tačiau neretai vis dar pasitaiko sričių, kuriuose darbuotojams tenka susidurti su popieriniais dokumentais. Tais atvejais kai atspausdintus arba skenuotus failus norima paversti redaguojamais, tenka naudotis specialiomis programomis, naudojančiomis OCR technologijas (Angl. Optical character recognition). Vienas pažangiausių sprendimų šiose srityje yra ABBYY FineReader programa.  Ji leidžia gan greitai ir tiksliai atpažinti tekstą ir skaičius esančius skanuotuose failuose ar nuotraukose ir perkelti reikiamus duomenis į įprastus redaktorius, tokius kaip Word ar Excel.  Tokiu būdu šios programos leidžia gerokai sutrumpinti procesą, kurio metu duomenis iš neredaguojamo formato yra perkeliami į redaguojamą. Daugeliu atvejų tai sutaupo ne tik laiką, bet ir leidžia pasiekti aukštesnį efektyvumą, kuris kiekviename versle veda prie pelno didinimo.