Pjūklų dalys ir elektriniai pjūklai: į kokias savybes būtina atkreipti dėmesį renkantis?

pagal | 2022-11-21

Pjūklų dalys ir elektriniai pjūklai: į kokias savybes būtina atkreipti dėmesį renkantis?

Pjūklas ir pjūklų dalys daugeliui žmonių, tiek profesionalų, tiek mėgstančių atlikti įvairius medžio darbus savarankiškai, yra nepamainomas įrankis. Ne paslaptis, kad siekiant geriausių rezultatų, būtina kreipti dėmesį į pjūklo ir jo dalių kokybę.

Naujausios kartos elektriniai pjūklai, palyginti su jų pirmtakais, siūlo daugybę naujų funkcijų – juos lengviau ir švariau naudoti, jie tikslesni ir atlieka lengvus sunkius darbus. Šiame vadove paaiškiname, kuo skiriasi kai kurie populiariausių pjūklų tipai, pjūklų dalys ir padėsime išsirinkti darbui tinkamą pjūklą.

Jei domina pjūklai ir pjūklų dalys, dalinamės pagrindinėmis savybėmis, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis pjūklą:

  • Eigos ilgis – tai atstumas, kurį pjūklo diskas nukeliauja aukštyn ir žemyn. Pavyzdžiui, dėlionėje 20 mm eiga reiškia, kad peilis pasislinks 20 mm žemyn ir 20 mm aukštyn, kad užbaigtų vieną eigą. Kuo ilgesnis pjūklo eigos ilgis, tuo daugiau dantų susiliečia su medžiaga kiekvieno eigos ciklo metu.
  • Smūgių skaičius per minutę – kiek kartų ašmenys per vieną minutę juda žemyn ir aukštyn. Kuo didesnis smūgių skaičius per minutę, tuo didesnis pjūvių skaičius, todėl mašina veikia greičiau ir efektyviau.
  • Greitis be apkrovos – kiek kartų diskas juda aukštyn ir žemyn (arba diskinio pjūklo apsisukimų skaičius) kiekvieną minutę. „Be apkrovos“ reiškia variklio greitį, kai pjūklas iš tikrųjų nepjauna (jis paprastai sumažėja, kai pjauna).
  • Įvesties galia – vatų kiekis, kurį variklis sunaudoja (arba kurio reikia) iš elektros energijos tiekimo. Paprastai kuo didesnis vatas, tuo galingesnis bus variklis.
  • Maksimalios pjovimo galimybės – storiausia medžiaga, kurią gali pjauti pjūklas, kaip rekomenduoja gamintojas.
  • Didesnis ašmenų skersmuo – tai ašmenų viduryje esančios skylės skersmuo. Ši skylė (vadinama „ašmenų kiauryme“) skiriasi įvairiuose pjūkluose, todėl labai svarbu, kad savo mašinai naudotumėte tinkamo dydžio peilius.
  • Peilių keitimas be rakto – greitam ir lengvam ašmenų keitimui.
  • Kintamasis greitis – skirtingoms reikmėms reikalingi skirtingi greičiai, todėl galimybė keisti greitį pagerina įrankio universalumą.
  • Švytuoklės veikimas – įprastas dėlionės peilio veikimas yra tiesus ir atgalinis judėjimas aukštyn ir žemyn. Švytuoklėje ašmenys taip pat juda pirmyn ir atgal. Reguliuojant judesio kiekį, pjovimo agresyvumas gali būti padidintas, kad ašmenys būtų pjauti greičiau, nors apdaila gali būti ne tokia plona, jei pjaunama dideliu greičiu.
  • Dulkių nusiurbimas – geros pjūklų dalys patikimai surenka dulkes, kad darbo aplinka būtų švaresnė.
  • Universalus peilių gnybtas – Yra du skirtingi dėlionės peiliukų tvirtinimo tipai – T kotas ir U kotas. Kai kurie pjūklai tinka tik vieno ar kito tipo pjūklams, tačiau universalūs peilių gnybtų modeliai tinka ir T, ir U formos kotams.

Jeigu domina geros būklės pjūklai, Jums padės UAB Agro Parts Baltija. Susisiekite!