Sniego sulaikymas ant stogo, ką reikia žinoti?

pagal | 2021-12-25

Sniego sulaikymas ant stogo, ką reikia žinoti?

Sniego apsaugai yra įrenginiai, kurie padeda išvengti staigaus sniego slydimo nuo stogo. Paprastai žinomi kaip sniego stabdžiai arba sniego bėgiai, šie įrenginiai padeda apsaugoti metalinius stogus, taip pat siūlo pastatų ir namų savininkus nuo galimos atsakomybės už asmens sužalojimą ar mirtį bei kraštovaizdžiui, latakams, stogams ir transporto priemonėms padarytos žalos turtui. Šių prietaisų pagrindinė paskirtis – sulaikyti arba sustabdyti sniegą, kol jis gali saugiai evakuoti stogą, gali būti įdomios ir nuostabios vaizdo medžiagos, tačiau lavinos ant stogo gali būti mirtinos. Tai vienas iš saugumo, o ne grožio būtinų elementų.

Slidus šlaitas Tiesiogine to žodžio prasme. Staigus sniego išleidimas iš tiesų gali būti gana dramatiškas – išpilama tonos sniego vienu metu. Bet procesas nėra pramoga! Tai mokslas! Krintantis sniegas suformuoja temperatūrai jautrų ryšį su metalinio stogo paviršiumi. Kadangi tas stogas įšyla nuo saulės arba dėl pastato šilumos nuostolių, ryšys su sniegu nutrūksta ir plona lydyto vandens plėvelė tarnauja kaip tepalas ant stogo. Kai šis tepimas įvyksta, gaunami įspūdingi rezultatai.

Šie dramatiški rezultatai gali būti kelių tonų sniego antklodė, staiga nuslystanti nuo stogo ir sutraiškanti bet ką savo kelyje: latakus, transporto priemones, kraštovaizdį ir net žmones. Tačiau neapsigaukite, manydami, kad dabar, kai sniegas nukrito nuo stogo, bėdos baigėsi. Sukauptas žemiau, tas pats sniego krantas gali sukelti papildomų rūpesčių, pvz., tiesioginę žalą pastato sienoms arba net netiesioginę žalą, kurią sukelia tirpstančio vandens nukreipimas į pamatus, o ne nuo jų. Štai kodėl sniego sulaikymas yra toks svarbus. Sniego apsaugai sulaiko sniegą ir leidžia jam lėtai palikti stogą nedideliais kiekiais arba sniego ar tirpsmo vandens pavidalu… išvengiant dvigubos lavinos nelaimės. Daugiau informacijos galite rasti https://stogulinija.lt/.